Bezpłatne szkolenie: Podstawy Cyberbezpieczeństwa
Zapraszamy na darmowe szkolenie pt. Podstawy cyberbezpieczeństwa, które jest odpowiedzią na współczesne wyzwania związane z cyberzagrożeniami w biznesie. Kurs p…
W dniach 7-8 listopada 2019 roku w Warszawie funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, pracownicy instytucji publicznych oraz przedstawiciele nauki i biznesu uczestniczyli w pierwszej edycji konferencji pt. „Cyberprzestępczość.1 – Technologie” („CP.1–Technologie”). Organizatorami wydarzenia były Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Fundacja Przeciwdziałania Cyberprzestępczości oraz Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Idea organizacji dwudniowego spotkania poświęconego technologiom i zwalczaniu cyberprzestępczości narodziła się w wyniku chęci stworzenia forum dla firm oraz organizacji działających na rzecz cyberbezpieczeństwa, które umożliwiłoby im prezentację swoich produktów i rozwiązań. PPBW, jako instytucja biorąca udział w inicjatywach na rzecz poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa, postanowiła włączyć się w przygotowanie wydarzenia.
W trakcie dwóch dni konferencji uczestnicy brali licznie udział zarówno w panelu głównym, jak i sesjach warsztatowych, które pozwoliły zainteresowanym osobom dowiedzieć się szczegółów na temat dostępnych rozwiązań. Wszystkie prezentacje miały wysoce merytoryczny charakter i dostarczyły odbiorcom wielu detali na temat obecnych zagrożeń wynikających z cyberprzestępczości oraz sposobach ich zwalczania. Ponadto, podczas konferencji „CP.1–Technologie” zaproszone firmy promowały własne produkty na specjalnie przygotowanych stoiskach.
Wśród obszarów stanowiących wyzwanie dla służb prelegenci wyodrębnili m.in. udostępnianie online materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci, ataki na sieci teleinformatyczne organizacji, pozyskiwanie i analizę danych z internetu czy też przestępstwa z wykorzystaniem darknetu i kryptowalut. Wiele z wystąpień miało na celu podniesienie świadomości wśród słuchaczy na temat sposobów zwiększenia bezpieczeństwa cybernetycznego swojej organizacji.
Wartość merytoryczna wygłoszonych prezentacji oraz późniejsze dyskusje w trakcie i po spotkaniu potwierdzają, iż inicjatywa może mieć realny wpływ na usprawnienie transferu wiedzy i technologii pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym. Pozytywne opinie prelegentów oraz uczestników pokazują, że formuła wydarzenia się sprawdziła i należy zorganizować jego kolejną edycję w 2020 roku.
Program konferencji „CP.1–Technologie” można pobrać w tym miejscu.
Zapraszamy na darmowe szkolenie pt. Podstawy cyberbezpieczeństwa, które jest odpowiedzią na współczesne wyzwania związane z cyberzagrożeniami w biznesie. Kurs p…
Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest partnerem międzynarodowego projektu CYRUS, w ramach którego projektujemy i wdrażamy kursy szkoleniowe z zakres…
Jako Partner Instytucjonalny CYBERSEC CEE EXPO & FORUM 2024, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 19 i 20 czerwca w EXPO Kraków. CYBERSEC …
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.