Przeciwdziałanie zagranicznej manipulacji i ingerencji informacyjnej
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Czas czytania: mins
Zapraszamy do skorzystania z oferty jednorocznych studiów podyplomowych przygotowanych przez Politechnikę Poznańską – Bezpieczeństwo Infrastruktury Krytycznej i Zagrożenia CBRNE. Program skierowany jest do profesjonalistów związanych z zabezpieczaniem obiektów infrastruktury krytycznej na różnych szczeblach organizacji.
Studia podyplomowe zostały opracowane z myślą o osobach zawodowo zaangażowanych w ochronę infrastruktury krytycznej, takich jak pracownicy służb państwowych i przedsiębiorstw prywatnych, firm oraz obiektów strategicznych. Jako Polska Platforma, wraz z Ministerstwem Infrastruktury, mamy przyjemność być partnerem tego kierunku.
Rekrutacja trwa do 2 marca 2024 roku, a liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie informacje, wraz z formularzem rejestracyjnym, dostępne są na stronie internetowej pod adresem: https://cip.put.poznan.pl.
Dlaczego warto?
Prognozowane jest zwiększenie zapotrzebowania na rynku pracy specjalistów posiadających kompetencje w obszarze bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. Polityka UE zmierzająca do wzmocnienia ochrony infrastruktury krytycznej przełoży się bowiem wkrótce na nowelizację krajowych przepisów, zmieniając między innymi: definicję infrastruktury krytycznej, zasady tworzenia jej wykazów, obowiązki i zadania operatorów czy sposób sporządzania planów zarządzania kryzysowego.
W trakcie studiów kursanci:
Zapisz się na studia organizowane przez naszych partnerów z Politechniki Poznańskiej i zdobądź wiedzę, która pozwoli skutecznie działać w obszarze bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej i zagrożeń CBRNE.
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Wyobraź sobie dzień bez dostępu do wody, prądu lub Internetu – niestety to całkiem prawdopodobny scenariusz. Infrastruktura krytyczna, odpowiadająca za sprawne …
Jako Polska Platforma, oprócz realizacji licznych projektów krajowych i europejskich, jesteśmy zaangażowani również w inne formy podnoszenia poziomu bezpieczeńs…
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.