Zapraszamy na konferencję „Cyberprzestępczość.3 – Technologie” (CP.3)
Podczas konferencji „Cyberprzestępczość.3 – Technologie” (CP.3) omówione zostaną możliwości techniczne, organizacyjne i prawne organów ścigania w zakresie pozys…
Czas czytania: mins
Po raz trzeci z rzędu międzynarodowa konferencja „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis 2024” (CINTiA 2024) odbyła się w gościnnych murach Wydziału Informatyki AGH w Krakowie. Wydarzenie stanowiło niezwykłą okazję do zapoznania się z wieloma najnowszymi rozwiązaniami wspierającymi proces analizy i wywiadu kryminalnego.
W CINTiA 2024 wzięli udział przedstawiciele organów ścigania, sektora finansowego, środowiska akademickiego oraz dostawcy i producenci technologii, którzy podzielili się wiedzą i omawiali innowacje w obszarze wywiadu kryminalnego. Konferencję jako Gold Partnerzy wsparły Elephanstastic, GIS Partner oraz Innosystec, natomiast Partnerami Silver były Cogniware, Cognyte, Intersec i MATIC SA. Ponadto w Krakowie dołączyło do nas jedenastu innych uczestników biznesowych.
Tegoroczna edycja CINTiA, zorganizowana tradycyjnie we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie i w partnerstwie z europejskim projektem CYCLOPES, miała miejsce w dniach 24-26 września i przyciągnęła rekordową liczbę ponad 300 osób.
Jesteśmy dumni z tego, że ponownie CINTiA zgromadziła kluczowych dostawców technologii z obszaru analizy i wywiadu kryminalnego. Celem spotkania było stworzenie forum do dyskusji między służbami, nauką i biznesem. W związku z tym obecność wspomnianych firm była kluczowa, ponieważ bez ich zaangażowania zorganizowanie CINTiA 2024 nie byłoby możliwe.
Konferencja zaoferowała swoim uczestnikom coś więcej niż tradycyjne panele dyskusyjne. Oprócz prezentacji ekspertów, CINTiA 2024 dała okazję do udziału w praktycznych warsztatach. Podczas nich osoby biorące udział mogły szczegółowo poznać konkretne rozwiązania technologiczne. Dodatkowo, narzędzia te były prezentowane także na stoiskach poszczególnych firm. Naszym celem było dostarczenie wszystkim tym, którzy poświęcili trzy dni, aby dołączyć do nas w Krakowie, jak najbardziej wartościowej wiedzy do wykorzystania w codziennej pracy.
Podczas CINTiA 2024 omówiono szeroki zakres tematów związanych z analizą i wywiadem kryminalnym. Kluczowe obszary obejmowały: prawnie usankcjonowane przechwytywanie informacji wraz z prowadzeniem dochodzeń, monitoring mediów społecznościowych, cyberbezpieczeństwo, monitowanie dark webu, analizę transakcji kryptowalutowych, informatykę śledczą oraz inwigilację elektroniczną. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników i partnerów, co potwierdza znaczenie i aktualność poruszanych tematów.
Konferencja odbyła się pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Naszymi patronami medialnymi były natomiast „Gazeta Policyjna”, „Ochrona i Bezpieczeństwo” i „InfoSecurity24.pl”. Okazane w ten sposób zaufanie i wsparcie okazały się nieocenione, motywując nas do dalszych wysiłków na rzecz wspierania wymiany wiedzy i podniesienia jej poziomu w dziedzinie wywiadu kryminalnego.
Jak co roku, przygotowaliśmy raport podsumowujący konferencję CINTiA 2024. Zachęcamy do jego lektury, aby dowiedzieć się szczegółowych informacji na temat przebiegu wydarzenia.
W odpowiedzi na powodzenie CINTiA 2024 z radością ogłaszamy przyszłoroczną edycję. Zarezerwuj termin – CINTiA 2025 odbędzie się w Krakowie w dniach 23-25 września 2025 roku. Już teraz nie możemy się doczekać ponownego spotkania!
Wszystkie materiały związane z dotychczasowymi edycjami konferencji CINTiA można znaleźć na stronie wydarzenia pod tym linkiem.
Zdjęcia: AGH/PPBW
Podczas konferencji „Cyberprzestępczość.3 – Technologie” (CP.3) omówione zostaną możliwości techniczne, organizacyjne i prawne organów ścigania w zakresie pozys…
Analiza i wywiad kryminalny – pojęcia te są znane i powszechne. Nawet w serialach pojawiają policyjni analitycy. Jaka jest jednak specyfika ich pracy w prawdziw…
Trzecia edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2024” (CINTiA 2024) odbędzie się w dniach…
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.