Projekt w realizacji

VR4React

Redukcja agresji reaktywnej poprzez wirtualną rzeczywistość

Logo VR React

Informacje o projekcie

Akronim projektu
VR4React
Fundusz
Erasmus+
Czas realizacji
09.2022 – 08.2025
Strona internetowa
https://www.vr4react-project.com/
Informacje formalne

Opis

Chociaż przejawy agresji i konflikty w więzieniu są często niezgłaszane z powodu utajnienia, przeoczenia lub bagatelizacji, dowody wskazują, że instytucjonalne czynniki więzienne są znacząco związane z poziomem niewłaściwego zachowania, agresji reaktywnej i przemocy. Projekt VR4React ma na celu ukierunkowanie agresji reaktywnej wśród więźniów poprzez bezpośrednie działania skierowane do osadzonych przy równoczesnym szkoleniu personelu. Inicjatywa będzie wspierać więźniów w unikaniu reaktywnych zachowań agresywnych, zastępując je zachowaniami prospołecznymi i adaptacyjnymi.

Ponadto projekt będzie promował wzrost kompetencji funkcjonariuszy więziennych w zakresie skutecznego reagowania na reaktywne zachowania agresywne wśród osadzonych. Zgodnie z tym, VR4React koncentruje się również na tym, aby przestępcy w środowiskach społecznych nie stanowili zagrożenia dla społeczeństwa i przyjmowali reakcje prospołeczne zamiast reaktywnych aktów agresywnych, stąd reaktywnie agresywne osoby na warunkowym zwolnieniu będą również celem interwencji – pozwoli to na ugruntowanie głównego działania projektu: redukcji reaktywnych aktów agresywnych i promowania resocjalizacji.

Cele te zostaną osiągnięte poprzez programy szkoleniowe wspomagane technologią, zapewniające innowacyjną i skuteczną możliwość uczenia się i trenowania krytycznych umiejętności i zachowań związanych z agresją reaktywną.

Cele

  • promowanie psychologicznego, społecznego i emocjonalnego dobrostanu więźniów,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia agresji reaktywnej pomiędzy pracownikami więzienia a więźniami,
  • promowanie budowania potencjału i szkolenia funkcjonariuszy więziennych w zakresie radzenia sobie z agresją reaktywną,
  • rozwijanie zdolności więźniów do podejmowania zachowań prospołecznych i adaptacyjnych w obliczu postrzeganych zagrożeń, niebezpieczeństw, prowokacji lub frustracji, zamiast angażowania się w działania oparte na agresji, gniewie, wrogości i impulsywności,
  • promowanie rehabilitacji i reintegracji społecznej więźniów, którzy mają tendencję do angażowania się w reaktywne zachowania agresywne.

Zapraszamy na stronę internetową projektu oraz jego profile na portalach LinkedIn oraz Facebook.

Konsorcjum

Koordynator:

  • Universidad Rey Juan Carlos – Hiszpania.

Partnerzy:

  • Innovative Prison Systems (IPS) – Portugalia,
  • Polish Platform for Homeland Security (PPHS) – Polska,
  • Education and Innovation Hub (KMOP) – Grecja,
  • University St Kliment Ohridski Bitola (UKLO) – Macedonia Północna,
  • Ministry of Justice – Ankara Probation Directorate (DSDB) – Turcja,
  • Baia Mare Penitentiary (ANP) – Rumunia,
  • National Administration of Penitentiaries (ANP) – Republika Mołdawii.

Finansowanie

Flaga Unii Europejskiej

Ten projekt jest finansowany przez ERASMUS+ (UNIA EUROPEJSKA): KA220–ADU–PARTNERSTWA WSPÓŁPRACY W EDUKACJI DOROSŁYCH.

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Napisz do nas: projekty@ppbw.pl

Informacje o projekcie

Akronim projektu
VR4React
Finansowanie
Erasmus+
Czas realizacji
09.2022 – 08.2025
Strona internetowa
https://www.vr4react-project.com/
Informacje formalne

Powiązane aktualności

ul. Słowackiego 17/11, 60-822 Poznań
ul. Słowackiego 17/11
60-822 Poznań
NIP: 783-161-82-32
REGON: 30029463000000
KRS: 0000251345
Dołącz do naszego newslettera!
Bądź na bieżąco z ważnymi wiadomościami.
Freshmail*
SHIELD4CROWD has received funding from the European Union's Horizon Europe research and innovation programme under grant agreement No 101121171

Dołącz do naszego Newslettera!

Dołącz do PPBW

    Freshmail

    Przemysław Dobrzyński

    Starszy Specjalista ds. Komunikacji

    Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.

    Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.

    Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.

    Join our Newsletter!

    PPHS's Trainings Contact Form

    Freshmail

    Przemyslaw Dobrzynski

    Senior Communication Specialist at the Polish Platform for Homeland Security

    I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.

    I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.

    I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.

    Join Our Team

      Consent*
      Freshmail