Szkolenia personelu więziennego w Polsce: stan, przeszkody i projekt MIRAD
Polska Służba Więzienna, podobnie jak służby w innych krajach, musi dostosowywać się do ciągłych zmian. Ewoluują nie tylko zachowania i dane demograficzne osadz…
Multiideologiczna ocena procesu radykalizacji MIRAD w kontekście zaprzestania zaangażowania
Konsorcjum projektu MIRAD zamierza opracować specjalne, skoncentrowane na ideologii arkusze oceny do IRS, biorąc pod uwagę dwie różne typologie ekstremistów (ekstremizm prawicowy i ekstremizm islamski), a także rolę płci. MIRAD ma również na celu szkolenie praktyków z więziennictwa, kuratorów sądowych, sędziów i organizacji pozarządowych za pośrednictwem szkolenia e-learningowego i scenariuszy wirtualnej rzeczywistości. Ponadto projekt przewiduje również opracowanie instrumentu do oceny wiarygodności i zdolności organizacji pozarządowych, które pracują z ekstremistycznymi/radykalnymi osobami, który mógłby być później wykorzystywany przez systemy więzienne i kuratorskie w UE.
Do głównych celów projektu MIRAD należą:
Działania w ramach projektu MIRAD skupiają się głównie na radykalizmie prawicowym oraz islamskim z istotnym wymiarem płci. Zadania projektu obejmują opracowanie narzędzia i szkolenia do oceny poziomu wiarygodności organizacji pozarządowych, poszerzenie IRS o komponent uwzględniający ideologię, podejście do szkoleń metodą mieszaną, opracowanie modeli i protokołów współpracy międzyinstytucjonalnej w kierunku skutecznego zaprzestania zaangażowania i udanej reintegracji społecznej. Czas trwania projektu to 18 miesięcy, od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku.
PPBW uczestniczy we wszystkich pakietach prac, a dodatkowo jest liderem Pakietu Prac nr 6: Upowszechnianie działań prowadzonych w ramach projektu.
Pakiety Prac (WP):
WP1: Zarządzanie i koordynacja
WP2: Rozwój narzędzi i szkolenia (ocena wiarygodności organizacji pozarządowych)
WP3: Indywidualne badanie pod kątem radykalizacji – adaptacja i poszerzenie o komponent uwzględniający ideologię
WP4: MIRAD Podejście szkoleniowe metodą mieszaną
WP5: Modele i protokoły współpracy międzyinstytucjonalnej w kierunku skutecznego zaprzestania zaangażowania i udanej reintegracji
WP6: Upowszechnianie działań prowadzonych w ramach projektu
Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę projektu dostępną pod tym linkiem.
Koordynator projektu:
Instytucje realizujące projekt:
Ten projekt został ufundowany ze środków Komisji Europejskiej.
Napisz do nas: projekty@ppbw.pl
Polska Służba Więzienna, podobnie jak służby w innych krajach, musi dostosowywać się do ciągłych zmian. Ewoluują nie tylko zachowania i dane demograficzne osadz…
Radykalne ideologie nierzadko mają ogromny wpływ na osoby przebywające w zakładach karnych i pod obserwacją służb kuratorskich. Stawia to kolejne wyzwania przed…
Miło nam ogłosić, że w dniu 28 września w Poznaniu odbędzie się Śródokresowe Sympozjum Interesariuszy projektu MIRAD. Główny temat spotkania to praca na rzecz e…
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.