Zamówienia zaawansowanych innowacji technologicznych do bezpiecznego zdalnego zatrzymywania pojazdów przez organy ścigania
Głównym celem INTERCEPT jest zwiększenie możliwości europejskich organów ścigania i zapewnienie im skutecznych środków do bezpiecznego zdalnego zatrzymywania pojazdów. Zainicjowaliśmy nasze działania w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez siły bezpieczeństwa, koncentrując się na pojazdach, które stanowią bezpośrednie i wysokie zagrożenie dla obywateli i społeczeństwa. Nadal istnieją poważne wyzwania związane z wczesną detekcją potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, monitorowaniem wykrytych zdarzeń i koordynowaniem reakcji służb.
Zespół projektowy, wraz z zainteresowanymi stronami, zidentyfikuje potrzeby technologiczne, które należy zaspokoić, aby zmniejszyć istniejące luki w zabezpieczeniach i poprawić wydajność bezpieczeństwa. Na tej podstawie zdefiniowany zostanie przypadek użycia zabezpieczeń i związane z nim wyzwania. Będą one stanowić podstawę do przeprowadzenia projektu zamówień przedkomercyjnych (ang. Pre-Commercial Procurement - PCP), podczas którego zostaną opracowane konkretne rozwiązania. Dowiedz się więcej o PCP tutaj.
Projekt INTERCEPT wyrasta z prac przeprowadzonych w ramach projektu i-LEAD. W wyniku dyskusji między zespołami ds. zamówień publicznych a ekspertami w dziedzinie zatrzymywania pojazdów przygotowano wspólną specyfikację techniczną rozwiązania do zdalnego zatrzymywania pojazdów silnikowych. Stało się jednak jasne, że żadne urządzenie elektroniczne lub elektryczne nie jest w stanie osiągnąć tego celu, co doprowadziło do podjęcia decyzji o podjęciu działań PCP w celu wsparcia wymaganych postępów. INTERCEPT to projekt, który położy solidne fundamenty pod takie zamówienia.
Konsolidacja popytu na innowacyjne technologie bezpieczeństwa
Wyodrębnimy wspólne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa szeregu nabywców publicznych, którzy dzielą łańcuch procesów bezpieczeństwa.
Bardziej świadome podejmowanie decyzji związanych z inwestycjami w innowacyjne technologie bezpieczeństwa
Wartością INTERCEPT jest uwzględnienie potencjalnej podaży alternatywnych rozwiązań technicznych w UE, które odzwierciedlają popyt na rynku UE na powszechne technologie bezpieczeństwa.
Zwiększenie zdolności innowacyjnych publicznych podmiotów zamawiających w UE
INTERCEPT osiągnie ten cel poprzez szeroki dostęp do skonsolidowanych praktyk, wytycznych i dostosowanie wspólnych wymagań do innowatorów rynkowych i ich rozwiązań. Prace będą ułatwione dzięki wspólnym strategiom walidacji, szybkim innowacjom, eksperymentom i działaniom w zakresie zamówień przedkomercyjnych.
Koordynator
Partnerzy
Współfinansowane przez Unię Europejską
Napisz do nas: projekty@ppbw.pl
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.