Projekt w realizacji

IN2PREV

Zapobieganie radykalizacji ze wsparciem integracji uchodźców

Informacje o projekcie

Akronim projektu
IN2PREV
Fundusz
Erasmus+
Czas realizacji
01.11.2022-31.10.2025
Strona internetowa
https://www.in2prev.eu/
Informacje formalne

Opis

IN2PREV – Egzekwowanie prawa i współpraca ze społecznością oraz podejście szkoleniowe w celu zapobiegania radykalizacji postaw poprzez zapewnienie skutecznej integracji uchodźców.

W ramach projektu przewidziane jest stworzenie europejskiej sieci, która będzie ułatwiać wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy organami ścigania, organizacjami pozarządowymi i ich członkami. Dodatkowo, zaprojektowane zostanie narzędzie do oceny podatności na zagrożenia związane z ekstremizmem pierwszej linii (FEVR-SES). Umożliwi to pracownikom organów ścigania i organizacji pozarządowych oszacowanie podatności uchodźców na radykalizację.

IN2PREV prezentuje mentorskie podejście dla programu skutecznej integracji uchodźców i osób ubiegających się o azyl. Prace projektowe dążą do rozpoczęcia innowacyjnego programu szkoleniowego b-learning w celu zapobiegania i identyfikacji czynników ryzyka podatności na radykalizację uchodźców i osób ubiegających się o azyl.

Zostanie również ustanowiony kurs szkoleniowy b-learning w celu ułatwienia integracji uchodźców i osób ubiegających się o azyl poprzez mentoring. Zapewnienie szkolenia
e-learningowego dla trenerów przyczyni się do podniesienia umiejętności organów ścigania i członków organizacji pozarządowych w zakresie prowadzenia szkoleń dla innych specjalistów.

Cele

  • Ułatwienie procesu integracji uchodźców i osób ubiegających się o azyl.
  • Wspieranie współpracy między podmiotami publicznymi (np. organami ścigania), organizacjami społecznymi, uchodźcami i przedstawicielami osób ubiegających się o azyl.
  • Podnoszenie świadomości instytucji i praktyków społecznych w zakresie konkretnych potrzeb i wyzwań, przed którymi stoją uchodźcy i osoby ubiegające się
    o azyl.
  • Ustanowienie strategii aklimatyzacji (odpowiednich dla każdego kontekstu krajowego) w celu złagodzenia trudności napotkanych w procesie integracji.
  • Promowanie wczesnej identyfikacji (i zapobiegania) czynników ryzyka podatności na zagrożenia, które mogą prowadzić do radykalizacji.
  • Zdefiniowanie procedur mających na celu śledzenie potencjalnych podatności (na poziomie poznawczym, behawioralnym i społecznym) na proces radykalizacji postaw.
  • Zapewnienie interwencji podłużnej i międzysektorowej.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Konsorcjum

Koordynator:

  • The University of Beira Interior – Portugalia.

Partnerzy:

  • Innovative Prison Systems (IPS) – Portugalia,
  • Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego (PPBW) – Polska,
  • Euro-Arab Foundation for Higher Studies (FUNDEA) – Hiszpania,
  • European Association for Social Innovation is a European network (EaSI) – Rumunia,
  • Ministry of Internal Affairs of the Republic of Moldova – Mołdawia,
  • Bureau of Migration and Asylum – Mołdawia,
  • The Centre for Security Studies (CSS) – Bośnia i Hercegowina,
  • Academy of the Police Force in Bratislava – Słowacja.

Finansowanie

Ten projekt jest finansowany przez Erasmus+ (Komisja Europejska): KA220-ADU - Partnerstwa współpracy w edukacji dorosłych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Napisz do nas: projekty@ppbw.pl

ul. Słowackiego 17/11, 60-822 Poznań
ul. Słowackiego 17/11
60-822 Poznań
NIP: 783-161-82-32
REGON: 30029463000000
KRS: 0000251345
Dołącz do naszego newslettera!
Bądź na bieżąco z ważnymi wiadomościami.
Freshmail*
SHIELD4CROWD has received funding from the European Union's Horizon Europe research and innovation programme under grant agreement No 101121171

Dołącz do naszego Newslettera!

Dołącz do PPBW

    Freshmail

    Przemysław Dobrzyński

    Starszy Specjalista ds. Komunikacji

    Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.

    Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.

    Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.

    Join our Newsletter!

    PPHS's Trainings Contact Form

    Freshmail

    Przemyslaw Dobrzynski

    Senior Communication Specialist at the Polish Platform for Homeland Security

    I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.

    I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.

    I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.

    Join Our Team

      Consent*
      Freshmail