do spraw uprowadzeń
Centrum poprzez możliwość korzystania ze źródeł informacji uzyskiwanych w oparciu o moduły składowe, funkcje kancelarii tajnej oraz stanowiska analityczne, w trakcie prowadzonej sprawy będzie realizowało zadania sztabu powołanego do nadzoru i prowadzenia czynności procesowych i operacyjnych. Kluczowym elementem systemu jest możliwość bieżącego podejmowania decyzji w trakcie zmieniającej się sytuacji operacyjnej w oparciu o wszystkie dostępne informacje. Konfiguracja sprzętowo-narzędziowa oraz dostęp do bieżącej analizy uzyskiwanych i posiadanych w bazach danych informacji, pozwoli na szybkie podjęcie kluczowych decyzji zmierzających do ratowania życia i zdrowia ludzkiego zagrożonego działaniami przestępnymi. Stworzenie Centrum pozwoli na nowatorskie i innowacyjne zarządzanie procesem wykrywczym w sprawach uprowadzeń.
W trakcie realizacji projektu dokonana zostanie – przez uczestnika projektu – Uniwersytet w Białymstoku zrzeszony w Polskiej Platformie Bezpieczeństwa Wewnętrznego wszechstronna analiza prawno-dogmatyczna w zakresie rozwiązań organizacyjno-prawnych dotyczących problematyki uprowadzeń, w tym możliwości stosowania określonych instrumentów prawnych oraz istniejących ograniczeń w tym zakresie. Zgłoszone zostaną także postulaty proponowanych zmian w prawie (w tym projekty zapisów ustawowych).
Celem projektu jest opracowanie założeń, budowa i przetestowanie w warunkach symulowanych Centrum ds. uprowadzeń – komórki analityczno-zarządczej wspomagającej proces wykrywania i dowodzenia w związku z zaistnieniem sytuacji zakładniczej mającej na celu wymuszenie okupu. Centrum stworzone zostanie zgodnie z rekomendacjami Międzyresortowego Zespołu ds. Uprowadzeń, i składać się będzie z 3 komponentów:
Kierownik projektu:
Instytucje realizujące projekt:
Projekt sfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Napisz do nas: projekty@ppbw.pl
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.