w procesie karnym i ich wykorzystanie
Projekt wskazuje na konieczność podniesienia poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez szersze wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Zakłada się również, że tego typu działania pozytywnie wpłyną na stymulowanie wielu dziedzin nauki – z zakresu prawa przez kryminalistykę, nauki społeczne po technologiczne – zaangażowanych w ten proces oraz poszerzy granice wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym. Przedstawione powyżej cele w znacznej mierze mają zostać osiągnięte dzięki zwiększeniu wykorzystania dedykowanych rozwiązań technologicznych konkretnym organom ścigania oraz wymiaru sprawiedliwości przy czynnym udziale zatrudnionych u nich funkcjonariuszy. W ramach projektu prowadzone są również prace poświęcone analizie zgodności polskich regulacji prawnych związanych z akwizycją i analizą danych retencyjnych z art. 8 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności oraz z art. 49 i 51 w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP.
Celem projektu jest przeprowadzenie szerokich badań w zakresie wyznaczania kierunków podniesienia bezpieczeństwa obywateli z wykorzystaniem wiedzy prawniczej, kryminalistycznej i kryminologicznej. W głównej mierze dotyczy to rozwiązań technologicznych, które mogą wspierać organy ścigania, służby specjalne oraz wymiar sprawiedliwości w realizowaniu zadań zarówno w obszarze czynności operacyjno-rozpoznawczych, jak też procesowych (dowodowych).
Kierownik projektu:
Instytucje realizujące projekt:
Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Napisz do nas: projekty@ppbw.pl
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.