wspomagające zwalczanie przestępczości oraz terroryzmu
W toku realizacji projektu zostaną wykonane i przetestowane prototypowe autonomiczne urządzenia wykorzystujące nowoczesne technologie gromadzenia i analizowania danych multimedialnych (obraz wizyjny, dźwięk, sygnały z detektorów ruchu, identyfikatorów RFID, czujników biometrycznych i innych). W konsekwencji możliwe będzie inteligentne i ciągłe rejestrowanie oraz klasyfikowanie wydarzeń, zbieranie danych o ruchu pojazdów, nietypowym zachowaniu osób, identyfikowanie osób poszukiwanych i przesyłanie danych bezprzewodowo do funkcjonariuszy pracujących w terenie, centrów dyspozycyjnych lub centrów zarządzania kryzysowego.
Opracowywane oprogramowanie komputerowe będzie wspomagało automatyczne wykrywanie sytuacji potencjalnego zagrożenia, takich jak: szybkie gromadzenie się wielu osób w jednym miejscu, upadek osoby, pozostawienie bez opieki bagażu lub innego przedmiotu, wołanie o pomoc w wielu językach, nadużywanie klaksonu samochodowego, ustawiczne łamanie przepisów przez kierowcę tego samego pojazdu na całej monitorowanej przestrzeni aglomeracji miejskiej, nietypowy wzmożony ruch pojazdów w godzinach nocnych itp. Dzięki wykorzystaniu mikrofonów możliwe będzie nie tylko rozpoznanie wołania o pomoc, hałasu tłuczonej szyby i innych sygnałów wskazujących na sytuację zagrożenia, ale także określanie, z którego miejsca dźwięk nadchodzi, a następnie automatyczne skierowanie w ten punkt kamery i przesłanie obrazu i dźwięku do centrali, z użyciem bezpiecznego, szyfrowanego połączenia.
Opracowywanie nowych rozwiązań służących monitorowaniu obiektów i obszarów w celu automatycznego wykrywania zagrożeń przestępczością i terroryzmem.
Kierownik projektu:
Instytucja realizujące projekt:
Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Napisz do nas: projekty@ppbw.pl
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.