Przeciwdziałanie zagranicznej manipulacji i ingerencji informacyjnej
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego od 2005 roku organizuje coroczne konferencje, na których przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mają okazję do zapoznania się z dedykowanymi dla nich nowoczesnymi technologiami. Podobnie było 6 grudnia 2017 roku w Warszawie, gdzie pokaz technologii towarzyszył konferencji pt. “Rola profilaktyki zintegrowanej w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.
W Pałacu Prymasowskim swoje najnowsze, światowej klasy rozwiązania zaprezentowały zarówno prywatne podmioty, jak i instytucje naukowe. Wśród występujących byli przedstawiciele kilku firm. Jakub Nowakowski z COMPAREX Poland omówił kwestie związane z zarządzaniem oprogramowaniem w kontekście przygotowania do RODO. Mariusz Krüger oraz Paweł Szuber z SATLAN Sp. z o.o. wzbudzili zainteresowanie słuchaczy kamerami nasobnymi, które służą funkcjonariuszom do nagrywania czynności służbowych.
Aleksander Goszczycki z Matic Sp. z o.o. zapoznał zebranych z kierunkami rozwoju analizy kryminalnej i rozwiązaniami firmy w tym obszarze. Mediarecovery reprezentowane przez Tomasza Tatara i Dominika Gierałta pokazało nowe możliwości informatyki śledczej w obszarze analizy obrazów i materiałów wideo.
Równie interesujące były prezentacje innowacji opracowanych przez instytucje naukowe. Uczestnicy pokazu technologii w trakcie wystąpienia dra Grzegorza Gudzbelera z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zapoznali się z systemem VIRTPOL będącym mobilnym symulatorem szkoleniowym służącym do doskonalenia działań interwencyjnych, w tym treningu strzeleckiego.
Przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprezentowali dwa programy: File Seeker 2 (FSK 2) oraz BIOWIZ. Pierwsze rozwiązanie przedstawione przez prof. dra hab. inż. Marka Kisiela-Dorohinickiego przeznaczone jest do prowadzenia off-line’owego badania nośników danych. Druga technologia omówiona przez dra inż. Kamila Piętaka pomaga w identyfikacji osób na podstawie zdjęć i materiałów wideo z wykorzystaniem cech biometrycznych twarzy.
W dalszej części pokazu technologii dr hab. inż. Krzysztof Poźniak z Politechniki Warszawskiej przybliżył jego uczestnikom założenia Integratora Systemów Wizyjnych – platformy zapewniającej integrację sygnałów wideo pochodzących z różnych źródeł. Na zakończenie wydarzenia dr hab. inż. Jacek Stefański z Politechniki Gdańskiej omówił system szybkiej transmisji danych multimedialnych dla potrzeb granicy państwowej o nazwie STRUGA.
Pokaz technologii umożliwił zaprezentowanie zaawansowanych polskich rozwiązań technicznych opracowanych w dużej części poprzez prace badawczo-rozwojowe, współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W każdej prezentacji udział wzięło od 20 do 50 uczestników reprezentujących następujące służby i instytucje:
Program pokazu technologii dedykowanych dla służb znajduje się tutaj.
Szczegółowe opisy prezentowanych zagadnień można znaleźć tutaj.
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Wyobraź sobie dzień bez dostępu do wody, prądu lub Internetu – niestety to całkiem prawdopodobny scenariusz. Infrastruktura krytyczna, odpowiadająca za sprawne …
W dniach 23-25 kwietnia pod patronatem PPBW odbędą się Targi SECUREX – międzynarodowa platforma wymiany wiedzy, innowacji i praktyki dla szeroko pojętej branży …
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.