Wydarzenie

Podsumowanie pokazu technologii dedykowanych dla służb – 6.12.2017 r.

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego od 2005 roku organizuje coroczne konferencje, na których przedstawiciele służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mają okazję do zapoznania się z dedykowanymi dla nich nowoczesnymi technologiami. Podobnie było 6 grudnia 2017 roku w Warszawie, gdzie pokaz technologii towarzyszył konferencji pt. “Rola profilaktyki zintegrowanej w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

W Pałacu Prymasowskim swoje najnowsze, światowej klasy rozwiązania zaprezentowały zarówno prywatne podmioty, jak i instytucje naukowe. Wśród występujących byli przedstawiciele kilku firm. Jakub Nowakowski z COMPAREX Poland omówił kwestie związane z zarządzaniem oprogramowaniem w kontekście przygotowania do RODO. Mariusz Krüger oraz Paweł Szuber z SATLAN Sp. z o.o. wzbudzili zainteresowanie słuchaczy kamerami nasobnymi, które służą funkcjonariuszom do nagrywania czynności służbowych.

Aleksander Goszczycki z Matic Sp. z o.o. zapoznał zebranych z kierunkami rozwoju analizy kryminalnej i rozwiązaniami firmy w tym obszarze. Mediarecovery reprezentowane przez Tomasza Tatara i Dominika Gierałta pokazało nowe możliwości informatyki śledczej w obszarze analizy obrazów i materiałów wideo.

Równie interesujące były prezentacje innowacji opracowanych przez instytucje naukowe. Uczestnicy pokazu technologii w trakcie wystąpienia dra Grzegorza Gudzbelera z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zapoznali się z systemem VIRTPOL będącym mobilnym symulatorem szkoleniowym służącym do doskonalenia działań interwencyjnych, w tym treningu strzeleckiego.

Przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprezentowali dwa programy: File Seeker 2 (FSK 2) oraz BIOWIZ. Pierwsze rozwiązanie przedstawione przez prof. dra hab. inż. Marka Kisiela-Dorohinickiego przeznaczone jest do prowadzenia off-line’owego badania nośników danych. Druga technologia omówiona przez dra inż. Kamila Piętaka pomaga w identyfikacji osób na podstawie zdjęć i materiałów wideo z wykorzystaniem cech biometrycznych twarzy.

W dalszej części pokazu technologii dr hab. inż. Krzysztof Poźniak z Politechniki Warszawskiej przybliżył jego uczestnikom założenia Integratora Systemów Wizyjnych – platformy zapewniającej integrację sygnałów wideo pochodzących z różnych źródeł. Na zakończenie wydarzenia dr hab. inż. Jacek Stefański z Politechniki Gdańskiej omówił system szybkiej transmisji danych multimedialnych dla potrzeb granicy państwowej o nazwie STRUGA.

Pokaz technologii umożliwił zaprezentowanie zaawansowanych polskich rozwiązań technicznych opracowanych w dużej części poprzez prace badawczo-rozwojowe, współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W każdej prezentacji udział wzięło od 20 do 50 uczestników reprezentujących następujące służby i instytucje:

  • Biuro Ochrony Rządu;
  • Centralne Biuro Antykorupcyjne;
  • Policja (Centralne Biuro Śledcze Policji, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji i Komend Wojewódzkich Policji);
  • Straż Graniczna;
  • Służba Kontrwywiadu Wojskowego;
  • Straż Ochrony Kolei;
  • Żandarmeria Wojskowa;
  • Ministerstwo Sprawiedliwości;
  • Prokuratura Krajowa;
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju;
  • instytucje naukowe oraz przedstawiciele przemysłu.

Program pokazu technologii dedykowanych dla służb znajduje się tutaj.

Szczegółowe opisy prezentowanych zagadnień można znaleźć tutaj.

Data
2017-12-06
Lokalizacja
Warszawa
Organizator
PPBW
ul. Słowackiego 17/11, 60-822 Poznań
ul. Słowackiego 17/11
60-822 Poznań
NIP: 783-161-82-32
REGON: 30029463000000
KRS: 0000251345
Dołącz do naszego newslettera!
Bądź na bieżąco z ważnymi wiadomościami.
Freshmail*
SHIELD4CROWD has received funding from the European Union's Horizon Europe research and innovation programme under grant agreement No 101121171

Dołącz do naszego Newslettera!

Dołącz do PPBW

    Freshmail

    Przemysław Dobrzyński

    Starszy Specjalista ds. Komunikacji

    Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.

    Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.

    Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.

    Join our Newsletter!

    PPHS's Trainings Contact Form

    Freshmail

    Przemyslaw Dobrzynski

    Senior Communication Specialist at the Polish Platform for Homeland Security

    I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.

    I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.

    I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.

    Join Our Team

      Consent*
      Freshmail