Przeciwdziałanie zagranicznej manipulacji i ingerencji informacyjnej
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Czas czytania: mins
Informujemy, że wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi i innymi partnerami wzięliśmy udział w konferencji zamykającej projekt „Synergia służb kluczem do bezpiecznego jutra”. Spotkanie odbyło się w kompleksie hotelowo-konferencyjnym niedaleko stolicy województwa łódzkiego.
Głównym celem przedsięwzięcia było przede wszystkim zwiększenie sprawności działania i kooperacji organów ścigania w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej, w tym handlu ludźmi oraz przestępstw ze względu na płeć. W ramach realizacji tych założeń przeprowadzono szkolenia krajowe i wizytowano wybrane przez partnerów jednostki i komórki organizacyjne. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli i na warszawskim Okęciu, a także Areszt Śledczy na Białołęce w Warszawie. Poza tym odbyły się także zagraniczne podróże do Słowenii, Niemiec i Francji. W ostatnim z państw członkowie zespołu mieli okazję spotkać się z pracownikami Sekretariatu Generalnego Interpolu w Lyonie.
Podczas konferencji głos zabrali przedstawiciele partnerów projektowych, w tym gen. brygady Straży Granicznej Robert Bagan – Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, nadinsp. Waldemar Wołowiec – Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, mjr Michał Chrościelewski – Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie, Anna Jurkiewicz – Wiceprezes Zarządu Fundacji Itaka, Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz reprezentujący nas Jakub Horn. Przedstawiono także materiały należące do Fundacji LaStrada zajmującej się walką z handlem ludźmi i niewolnictwem, a także przygotowaną przez nią wystawę.
Najważniejszym przesłaniem płynącym z projektu jest współpraca i wymiana informacji oraz wiedzy pomiędzy służbami. To droga do skutecznego wykorzystania dostępnych narzędzi i skuteczniejszego ścigania sprawców przestępstw. W ramach programu przeszkolonych zostanie jeszcze 300 funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej. W pierwszej fazie wyselekcjonowani uczestnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z handlem ludźmi, jak również przestępczością ze względu na płeć, przejdą przez wszystkie stadia projektowe, a potem przekażą tę wiedzę w swoich jednostkach/komórkach organizacyjnych.
Zwieńczeniem prac będzie sporządzenie raportu dotyczącego handlu ludźmi przy wykorzystaniu kanałów międzynarodowej wymiany informacji kryminalnych ze szczególnym uwzględnieniem Interpolu i przesłanie go do 50 polskich i zagranicznych jednostek policyjnych oraz SG.
Po więcej informacji na temat przebiegu wydarzenia zapraszamy na stronę łódzkiej policji
Projekt nr NMF/PA20/027 został sfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 z Programu „Sprawy wewnętrzne” – obszar tematyczny: Międzynarodowa współpraca policyjna i zwalczanie przestępczości”. Całkowita wartość projektu to 259 927 EUR, z czego dofinansowanie otrzymane od Norwegii wynosi 85% wartości projektu – 220 938 EUR. Pozostałe koszty w wysokości 38 989 EUR finansowane są z budżetu państwa. Okres realizacji projektu: lipiec 2021 – grudzień 2022.
Źródło: KWP Łódź
Od ponad dekady zewnętrzna ingerencja w europejski dyskurs i media stanowią stale rosnące zagrożenie. Zjawisko to nazywane jest zagraniczną manipulacją i ingere…
Wyobraź sobie dzień bez dostępu do wody, prądu lub Internetu – niestety to całkiem prawdopodobny scenariusz. Infrastruktura krytyczna, odpowiadająca za sprawne …
W dniach 23-25 kwietnia pod patronatem PPBW odbędą się Targi SECUREX – międzynarodowa platforma wymiany wiedzy, innowacji i praktyki dla szeroko pojętej branży …
Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.
Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.
Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.
I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.
I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.
I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.