Aktualności

Podsumowaliśmy projekt na rzecz zwiększenia współpracy organów ścigania

Czas czytania: mins

Informujemy, że wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi i innymi partnerami wzięliśmy udział w konferencji zamykającej projekt „Synergia służb kluczem do bezpiecznego jutra”. Spotkanie odbyło się w kompleksie hotelowo-konferencyjnym niedaleko stolicy województwa łódzkiego.

Głównym celem przedsięwzięcia było przede wszystkim zwiększenie sprawności działania i kooperacji organów ścigania w zakresie zwalczania przestępczości transgranicznej i zorganizowanej, w tym handlu ludźmi oraz przestępstw ze względu na płeć. W ramach realizacji tych założeń przeprowadzono szkolenia krajowe i wizytowano wybrane przez partnerów jednostki i komórki organizacyjne. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli i na warszawskim Okęciu, a także Areszt Śledczy na Białołęce w Warszawie. Poza tym odbyły się także zagraniczne podróże do Słowenii, Niemiec i Francji. W ostatnim z państw członkowie zespołu mieli okazję spotkać się z pracownikami Sekretariatu Generalnego Interpolu w Lyonie.

Podczas konferencji głos zabrali przedstawiciele partnerów projektowych, w tym gen. brygady Straży Granicznej Robert Bagan – Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, nadinsp. Waldemar Wołowiec – Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, mjr Michał Chrościelewski – Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie, Anna Jurkiewicz – Wiceprezes Zarządu Fundacji Itaka, Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz reprezentujący nas Jakub Horn. Przedstawiono także materiały należące do Fundacji LaStrada zajmującej się walką z handlem ludźmi i niewolnictwem, a także przygotowaną przez nią wystawę.

Najważniejszym przesłaniem płynącym z projektu jest współpraca i wymiana informacji oraz wiedzy pomiędzy służbami. To droga do skutecznego wykorzystania dostępnych narzędzi i skuteczniejszego ścigania sprawców przestępstw. W ramach programu przeszkolonych zostanie jeszcze 300 funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej. W pierwszej fazie wyselekcjonowani uczestnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z handlem ludźmi, jak również przestępczością ze względu na płeć, przejdą przez wszystkie stadia projektowe, a potem przekażą tę wiedzę w swoich jednostkach/komórkach organizacyjnych.

Zwieńczeniem prac będzie sporządzenie raportu dotyczącego handlu ludźmi przy wykorzystaniu kanałów międzynarodowej wymiany informacji kryminalnych ze szczególnym uwzględnieniem Interpolu i przesłanie go do 50 polskich i zagranicznych jednostek policyjnych oraz SG.

Po więcej informacji na temat przebiegu wydarzenia zapraszamy na stronę łódzkiej policji

Projekt nr NMF/PA20/027 został sfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 z Programu „Sprawy wewnętrzne” – obszar tematyczny: Międzynarodowa współpraca policyjna i zwalczanie przestępczości”. Całkowita wartość projektu to 259 927 EUR, z czego dofinansowanie otrzymane od Norwegii wynosi 85% wartości projektu – 220 938 EUR. Pozostałe koszty w wysokości 38 989 EUR finansowane są z budżetu państwa. Okres realizacji projektu: lipiec 2021 – grudzień 2022.

Źródło: KWP Łódź

ul. Słowackiego 17/11, 60-822 Poznań
ul. Słowackiego 17/11
60-822 Poznań
NIP: 783-161-82-32
REGON: 30029463000000
KRS: 0000251345
Dołącz do naszego newslettera!
Bądź na bieżąco z ważnymi wiadomościami.
Freshmail*
SHIELD4CROWD has received funding from the European Union's Horizon Europe research and innovation programme under grant agreement No 101121171

Dołącz do naszego Newslettera!

Dołącz do PPBW

    Freshmail

    Przemysław Dobrzyński

    Starszy Specjalista ds. Komunikacji

    Dołączyłem do Platformy w listopadzie 2017 roku. Przez długi czas byłem odpowiedzialny za realizację krajowych i europejskich projektów związanych z bezpieczeństwem. W związku z dynamicznym rozwojem PPBW oraz powstaniem Działu Komunikacji, zająłem się promocją i upowszechnianiem rezultatów naszych działań.

    Obecnie koordynuję komunikację projektów finansowanych przez UE z obszaru bezpieczeństwa. Do moich obowiązków należy również zarządzanie kanałami online PPBW oraz wspieranie zespołu w bieżących pracach.

    Posiadam szeroki zakres umiejętności, który pozwala mi realizować różnorodne zadania, takie jak tworzenie treści (teksty, zdjęcia, wideo), planowanie strategii komunikacyjnych i procesów, budowanie społeczności i relacji, a także administrowanie platformami online.

    Join our Newsletter!

    PPHS's Trainings Contact Form

    Freshmail

    Przemyslaw Dobrzynski

    Senior Communication Specialist at the Polish Platform for Homeland Security

    I’ve been working at PPHS since November 2017. For a long time, I was responsible for implementing both international and national security projects. As PPHS developed and the Communication Department was established, I was promoted to a role focused entirely on communication.

    I currently serve as the Communication & Dissemination Manager for EU-funded security projects. My responsibilities also include managing the online channels run by PPHS and supporting the team with ongoing tasks.

    I have a broad set of skills, enabling me to handle a variety of tasks such as content creation (texts, photos, videos), communication and process planning, community and relationship building, as well as managing online platforms.

    Join Our Team

      Consent*
      Freshmail