Wyniki konkursu pt. „Profilaktyka w zakresie cyberprzemocy”

W dniu 24 maja 2017 roku przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzili lekcje profilaktyczne w szkole podstawowej w Jeziorkach, poświęcone tematyce cyberzagrożeń i cyberprzemocy. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy prowadzonej w ramach Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych.

Elementem lekcji profilaktycznej był konkurs dla uczniów, pt. „Profilaktyka w zakresie cyberprzemocy”. Uczniowie klas 4-6 mieli przygotować krótkie materiały wideo lub prezentacje multimedialne, poświęcone tematyce cyberzagrożeń i cyberprzemocy. Spośród prac przygotowanych przez uczniów klas 4-6, nagrodzone zostały:

  • I Miejsce dla Oliwii Michalak za profesjonalne wykonanie filmu ukazującego konsekwencje niewylogowania się z portali społecznościowych (Zobacz tutaj);
  • II Miejsce dla Aleksandry Pietrzykowskiej za film poruszający problematykę phischingu (Zobacz tutaj);
  • III Miejsce dla Aleksandry dla Mikołaja Pawickich za film dotyczący problematyki dzielenia się przez Internet prywatnymi informacjami/zdjęciami z nieznajomymi (Zobacz tutaj).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.