Niecodzienne spotkanie w ramach projektu MIRAD ­­– wizyta w areszcie śledczym

Wizyta robocza w Areszcie Śledczym w Poznaniu umożliwiła przedstawicielom projektu lepsze zapoznanie się z realiami funkcjonowania zakładów karnych. To doświadczenie z pewnością wzbogaciło dyskusję w tym obszarze.

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego była gospodarzem wrześniowego spotkania konsorcjum międzynarodowego projektu MIRAD . Wydarzenie podzielone zostało na dwie części: merytoryczną dyskusję oraz praktyczną wizytę w areszcie.

Uczestnicy spotkali się z kapitanem Pawłem Janiszewskim oraz majorem Marcinem Błaszczakiem, którzy opowiedzieli im, jak przebiegają dni w areszcie. Osoby biorące udział dowiedziały się, na czym polegają obowiązki personelu, jak wyglądają realia ich pracy, a w szczególności – jak dba się o kwestię ich bezpieczeństwa.

Dzięki otwartym rozmowom, wielu pytaniom i szczegółowym odpowiedziom wydarzenie nie skupiło się jedynie na zakładowej codzienności. Mogliśmy usłyszeć o wyzwaniach, z którymi mierzą się pracownicy, ale także o sukcesach Służby Więziennej. Wizytę w areszcie zakończyliśmy spotkaniem z pułkownikiem Pawłem Waścińskim, dyrektorem zakładu. 

Szkolenia w ramach projektu MIRAD będą wkrótce dostępne bezpłatnie dla przedstawicieli Służby Więziennej, kuratorów i pracowników organizacji pozarządowych. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Magdą Okuniewską na adres e-mail: magda.okuniewska@ppbw.pl.

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem.