Weź udział w wydarzeniu poświęconym rozwiązaniom i narzędziom do walki z przestępstwami!

Zapraszamy na tegoroczną edycję międzynarodowego wydarzenia – i-LEAD Industry & Research Days (Dni Przemysłu i Nauki), które odbędą się w dniach 6-8 września w Hadze. W tym roku zakres konferencji skupi się głównie na: przechwytywaniu urządzeń mobilnych, neutralizacji wrogich pojazdów, dokumentacji miejsca zbrodni, śledztwach online oraz systemach z obszaru zarówno porządku publicznego, jak i zwalczania bezzałogowych statków powietrznych.

Jeśli dostarczasz rozwiązania z tego obszaru lub jesteś naukowcem specjalizującym się w tej dziedzinie, zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu, które organizowane jest w ramach i-LEAD. Główne zadanie projektu stanowi identyfikacja potrzeb i priorytetów służb w celu przygotowania rekomendacji będących odpowiedzią na wskazane braki poprzez zwiększenie możliwości działania. Industry & Research Days są przygotowywane we współpracy z Europolem, Siecią ENLETS, Europejską Radą Rozliczeniową oraz Klastrem Bezpieczeństwa „Security Delta” (HSD).  

Inicjatywa stworzy sprzyjające warunki do dyskusji nt. innowacyjnych rozwiązań technologicznych, aby lepiej poradzić sobie z problemami organów ścigania zgłoszonymi przez ich przedstawicieli w trakcie specjalnych warsztatów. W celu zapoznania się ze szczegółowym podsumowaniem rezultatów spotkań zachęcamy do przeczytania raportu pod tym linkiem.

Jak mogę się zarejestrować?  

Jeśli reprezentujesz służbę odpowiedzialną za bezpieczeństwo lub zespół ds. zamówień publicznych i chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się w tym miejscu.

Formularz dla dostawców technologii oraz naukowców chcących przedstawić swoje rozwiązania można znaleźć tutaj. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń organizatorzy opracują program konferencji możliwie najbardziej odpowiadający zidentyfikowanym potrzebom służb, jak również kluczowym obszarom technologicznym. Termin na przesyłanie informacji, a także materiałów wideo poświęconych proponowanym narzędziom mija 23 lipca.

i-LEAD i HSD

Biuro Klastra HSD wspiera działania projektu i-LEAD prowadzone przez konsorcjum finansowane w ramach Programu UE Horyzont 2020. Liderem działań jest Holenderska Policja będąca też inicjatorem powstania Sieci ENLETS. Industry & Research Day są współorganizowane z kolejnym partnerem HSD – Europolem.

Więcej informacji

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W związku z tym w przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Josephem Ngwarai z naszego zespołu za pośrednictwem adresu e-mail: frontoffice@enlets.eu.

Projekt i-LEAD finansuje Komisja Europejska w ramach Programu Horyzont 2020 (numer umowy o finansowanie: 740685).