My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Trzecia edycja Whistleblowing Summit

Z przyjemnością zapraszamy na konferencję Whistleblowing Summit 2022, która odbędzie się już 8 grudnia br. w formie online. Spotkanie zostanie poświęcone praktycznym aspektom funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów.

Do 17 grudnia ubiegłego roku wszystkie państwa Unii Europejskiej były zobowiązane do implementacji wymogów dyrektywy unijnej dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o naruszeniach). Mając na względzie ten fakt, w tym roku ponad 20 ekspertów podzieli się swoimi doświadczeniami z obszaru whistleblowingu. Prelegenci pochylą się nad zagadnieniem od strony prawnej, organizacyjnej, technologicznej i psychologicznej. 

Motywacją do wdrożenia skutecznego systemu nie powinny być jednak tylko przepisy prawa, w tym przewidywane przez nie sankcje, a racjonalne  i odpowiedzialne działanie każdej organizacji pozwalające minimalizować ryzyka wystąpienia nieprawidłowości. Skuteczna implementacja takiego systemu przynosząca organizacji istotne korzyści (bezpieczeństwo, stabilny rozwój, pozytywny wizerunek), a nie ryzyka (sankcje, szkody, utrata wizerunku), to jednak proces złożony i wymagający dużego zaangażowania oraz świadomego i konsekwentnego działania organizacji. Konferencja Whistleblowing Summit 2022 pokazuje najlepsze praktyki w tym zakresie! 

Zbuduj bezpieczną i nowoczesną organizację opartą na dialogu i zaufaniu! Zarejestruj się bezpłatnie!

To nie wszystko! Pierwszy raz w historii Konferencji odbędą się praktyczne warsztaty Whistleblowing Summit Practice Day w formie offline, 9 grudnia br.

Dołącz do wydarzenia na LinkedInPartnerem przedsięwzięcia jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.