Trenujemy fact-checking razem z Demagogiem!

Wzięliśmy udział w szkoleniu z weryfikacji informacji przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Demagog. Przedstawiciel organizacji Patryk Zakrzewski odwiedził nas 17 i 18 października i spędził po cztery godziny z dwoma zespołami.

Demagog bierze sobie za cel walkę z fake-newsami oraz dostarczanie obywatelom rzetelnych informacji. Jego misją jest podniesienie jakości debaty publicznej w Polsce poprzez edukowanie społeczeństwa. Dla naszego zespołu koordynator Akademii Fact-Checkingu przygotował zagadnienia, które przysłużą się doskonaleniu naszej pracy.

Uczestniczyliśmy w trzech blokach tematycznych dotyczących prebunkingu, korzystania z narzędzi weryfikacji i oceniania źródeł informacji pod kątem wiarygodności. Szkolenie miało solidne podstawy merytoryczne poparte wynikami badań, a wiedzę przekazano nam w przystępnej formie quizów i interaktywnych ćwiczeń. Korzystaliśmy również z naszych doświadczeń, co umożliwiło nam efektywne przeanalizowanie poruszanych tematów.

Dzięki przyjemnej atmosferze oraz dobrym technikom warsztatowym mieliśmy okazję przyswoić konkretną dawkę wiedzy. Z pewnością skorzystamy z tego zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Przedstawiamy również fotorelację ze szkolenia oraz zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Stowarzyszenia Demagog.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.