My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

System informacyjno-analityczny wspomaganie działań Biura Ochrony Rządu

Głównym celem systemu jest wsparcie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w zakresie przetwarzania, przeszukiwania, analizy i wizualizacji danych w formie dokumentów i obiektów analitycznych. System opiera się na konfigurowalnym modelu danych oraz algorytmach wyszukiwania i przetwarzania języka naturalnego.

Algorytmy te pozwalają na automatyczną ekstrakcję obiektów analitycznych z dokumentów źródłowych jak również na zaawansowane przeszukiwanie systemu w oparciu o podobieństwo fraz lub stopień powiązania pomiędzy konkretnymi obiektami analitycznymi.

W ramach systemu zrealizowano podsystem uprawnień, który umożliwia pełną kontrolę dostępu poprzez mechanizm ról oraz grupy uprawnień. Dodatkowo, system wyposażony został w moduł audytu oraz mechanizm koordynacji umożliwiający dynamiczne nadawanie uprawnień na prośbę konkretnego użytkownika.

System oferuje z jednej strony intuicyjny a z drugiej dynamiczny i interaktywny interfejs użytkownika zrealizowany w oparciu o najnowsze technologie wykorzystywane obecnie do realizacji tej klasy systemów informatycznych.

 

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju