Start programu „Bezpieczna szkoła PPBW”

W dniu 26 lutego 2019 roku Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowała wyjątkowe wydarzenie – „Dzień Bezpiecznego Internetu” w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Wielkopolski w Jeziorkach.

Szczególnie dziękujemy przedstawicielowi Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu za przeprowadzenie wykładu o cyberbezpieczeństwie, dzieciom za ogromne zaangażowanie oraz dyrekcji i nauczycielom za możliwość organizacji tego spotkania. To wydarzenie zapoczątkowało program pt. „Bezpieczna szkoła PPBW”, którego celem jest szerzenie wiedzy wśród dzieci i młodzieży i realizacja działań o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym z zakresu, między innymi: cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania przemocy oraz szeroko pojętej profilaktyki zagrożeń.

W zajęciach wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów klas 4 i 5. Głównym punktem programu było spotkanie dzieci z ekspertem Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na temat zagrożeń oraz bezpiecznych praktyk i zachowań w cyberprzestrzeni. Przedstawiciele PPBW przygotowali również gry i zabawy edukacyjne – grę terenową pn. „Znajdź hasło do bezpiecznego Internetu” oraz zabawę polegającą na stworzeniu komputera z materiałów do recyklingu. Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. „Działamy razem w sieci. Tworzymy razem dobry Internet”, w którym wyróżnione prace PPBW nagrodziło książkami.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo podsumowującym akcję oraz galerią zdjęć z wydarzenia: