My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Spotkanie poświęcone innowacyjnym technologiom chroniącym przestrzeń publiczną

W siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich odbywa się spotkanie konsorcjum realizującego projekt APPRAISE nt. innowacyjnych narzędzi służących do ochrony przestrzeni publicznej. W wydarzeniu uczestniczą osoby zaangażowane w tematykę bezpieczeństwa miejsc publicznych oraz potencjalni użytkownicy końcowi technologii.

Przedsięwzięcie jest okazją do zaprezentowania rozwiązań w trakcie opracowywania z następujących obszarów:

  • zarządzanie tłumem i komunikacja,
  • wykrywanie nietypowych sygnałów na podstawie nagrań wideo i dźwięku,
  • nadzór potencjalnych cyberataków,
  • wywiad geoprzestrzenny oraz analiza treści online,
  • rzeczywistość rozszerzona (AR) podnosząca świadomość sytuacyjną i systemy oparte o sztuczną inteligencję (AI) wspierające podejmowanie decyzji przez służby oraz prywatne firmy zajmujące się ochroną.

Oprócz przedstawienia uczestnikom głównych założeń projektu przewidziana jest również dyskusja dot. oczekiwań, a także charakterystyki technologii chroniących przestrzeń publiczną. Następnie na podstawie zebranych opinii członkowie konsorcjum zmodyfikują scenariusze czterech akcji pilotażowych przewidzianych w ramach APPRAISE.

Spotkanie trwa od 14 do 15 września i jest współorganizowane przez PPBW, Międzynarodowe Targi Gdańskie oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Wydarzenie odbywa się jako część projektu APPRAISE finansowanego przez program Unii Europejskiej Horyzont 2020 (umowa nr. 101021981).