My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Spotkanie informacyjne dot. Planu Równości Płci w Programie Horyzont Europa

W dniu 11 marca 2022 roku, Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z Działem Krajowego Punktu Kontaktowego w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju organizują spotkanie informacyjne dotyczące Klastra 3 Programu Ramowego Horyzont Europa (HE), a w szczególności dedykowane nowości w Programie HE jaką jest Plan Równości Płci (ang. Gender Equality Plan).

Zakres i cel wydarzenia:

Plan Równości Płci jest nowym wymogiem Komisji Europejskiej wobec jednostek sektora publicznego, ośrodków badawczych czy instytucji szkolnictwa wyższego, które chcą aplikować do Programu Horyzont Europa o pozyskanie dofinansowania na realizację projektów. Kryterium to wchodzi w życie dla konkursów od 2022 roku. Oznacza to, że instytucje z wymienionych wyżej sektorów muszą posiadać opracowany plan działań w zakresie równości płci, jeżeli planują uczestniczyć w HE.

W ramach spotkania chcemy przybliżyć uczestnikom szczegóły związane z powyższym zagadnieniem, a także pokazać dobre praktyki w opracowaniu Planu przez jedną z polskich instytucji naukowych. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli zadawać pytania ekspertom z KPK i wyjść ze spotkania z wiedzą co należy opracować i jak, aby móc aplikować o środki w ramach HE. Dodatkowo, uczestnicy dowiedzą się o nadchodzących konkursach z obszaru bezpieczeństwa Programu Horyzont Europa oraz Internal Security Fund.

Agenda:

Szczegółowa agenda znajduje się w pod tym linkiem.

Uczestnicy:

Wydarzenie jest kierowane w szczególności do polskich służb mundurowych, instytucji publicznych, a także instytucji naukowych i badawczych planujących udział w Programie Horyzont Europa.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu:

  • Wydarzenie jest bezpłatne.
  • Spotkanie odbędzie się w formule online poprzez platformę ClickMeeting.
  • Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na ten temat znajdują się poniżej.

Rejestracja:

Odbywa się poprzez link i logowanie na stronie KPK, zgodnie z instrukcją.

  1. Należy wejść na stronę https://www.kpk.gov.pl/ zalogować się, lub założyć konto w przypadku braku.
  2. Kliknąć w link dostępny tutaj
  3. Dokonać rejestracji.
  4. Po akceptacji, uczestnik otrzyma e-mail z linkiem do wydarzenia.

Zachęcamy Państwa do udziału w tym dedykowanym spotkaniu, a także do rozpowszechnienia zaproszenia do osób oraz podmiotów, które mogą być nim zainteresowane.

Spotkanie informacyjne HE GEP - baner