Zakończenie projektu „Seniorze bądź bezpieczny!”

W ramach ogólnopolskiego programu grantowego „Haki na Cyberataki” finansowanego przez Fundację Santander zrealizowano 6-miesięczną inicjatywę „Seniorze bądź bezpieczny”. Głównym założeniem było zbudowanie umiejętności skutecznej obrony przed próbami wyłudzenia środków finansowych oraz podniesienie świadomości bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.

Od kwietnia do września 2022 roku Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu przeprowadziły szereg spotkań i działań skierowanych do osób starszych pochodzących z województwa wielkopolskiego. Program realizowany był razem z funkcjonariuszami Policji i przedstawicielami instytucji współpracujących na terenie Wielkopolski, którzy dotarli do niemal 14 000 beneficjentów projektu za pomocą:

  • 2 konferencji edukacyjnych,
  • 9 debat społecznych,
  • udziału w 48 festynach prewencyjnych, licznych happeningach i 310 spotkaniach.

Informacje o inicjatywie rozpowszechniane były w lokalnych mediach – powstały materiały prasowe i audycje radiowe w regionalnych stacjach.

PPBW wraz z KWP w Poznaniu zorganizowały dwie konferencje edukacyjne dla seniorów. Pierwsza z nich odbyła się 9 czerwca br. w Lesznie, a relacja z wydarzenia dostępna jest pod tym linkiem. Drugie spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania przedsięwzięcia i miało miejsce w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 27 września 2022 roku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy zaprezentowali sposoby działania oszustów i aspekty profilaktyczne związane z tematem, swoją prelekcję wygłosiła psycholog Agnieszka Hoffmann, Justyna Piekarska z Fundacji Dziecko w Centrum, a także reprezentant Fundacji Santander Bank Polska – Tomasz Brodziak. Zapis transmisji wydarzenia można obejrzeć w serwisie Youtube.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem podsumowującym program „Seniorze bądź bezpieczny!”, w którym zawarto przedsięwzięcia zrealizowane przez KWP we współpracy z PPBW, a także wybrane działania profilaktyczne przeprowadzone na terenie Wielkopolski.