Moduły szkoleniowe

Radykalizacja, polaryzacja, ekstremizm

Moduły szkoleniowe

‹ Powrót

Najbliższe szkolenia:
21.09.2023r. – online

Zapytaj o termin:
tel.: (61) 861 24 46, kom.: 695 386 963
e-mail: szkolenia@ppbw.pl

Radykalizacja, polaryzacja, ekstremizm – współczesne zagrożenia dla społeczeństwa

Współczesne społeczeństwa stają w obliczu wielu wyzwań, z którymi muszą się mierzyć. Jednymi z nich są radykalizacja, polaryzacja i ekstremizm mające poważne konsekwencje dla stabilności społecznej i bezpieczeństwa. Jak zapobiegać tego typu zjawiskom i reagować na nie? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych będzie można uzyskać podczas szkolenia Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego pt. „Radykalizacja, polaryzacja, ekstremizm – współczesne zagrożenia dla społeczeństwa”.

Celem kursu jest zwiększenie świadomości na temat tych problemów, przeanalizowanie ich przyczyn oraz omówienie skutecznych strategii radzenia sobie z nimi. Podczas zajęć zostaną omówione:

  • definicje i charakterystyka radykalizacji, polaryzacji i ekstremizmu,
  • przyczyny ich powstawania,
  • czynniki sprzyjające procesom radykalizacji i polaryzacji.

Ponadto uczestnicy nabędą niezbędną wiedzę, która pozwoli im na identyfikowanie sygnałów ostrzegawczych i wdrażanie mechanizmów przeciwdziałania. Analiza współczesnych przypadków radykalizacji i ekstremizmu wyposaży odbiorców szkolenia w skuteczne narzędzia i strategie do działań profilaktycznych. Kurs jest skierowany do pracowników służb społecznych, kuratorów, kadry pedagogicznej, służb mundurowych oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Zajęcia poprowadzi ekspert Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego w dziedzinie radykalizacji, polaryzacji i ekstremizmu, posiadający bogate doświadczenie w pracy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. To były, zrehabilitowany członek neofaszystowskich bojówek kibiców piłkarskich oraz skrajnie prawicowych grup ekstremistycznych. Większość swojego dorosłego czasu poświęcił na przeciwdziałanie zjawisku dyskryminacji, nietolerancji oraz nienawiści. Jego specjalizacja to również innowacyjne strategie wyjścia z zradykalizowanych grup (EXIT), a także inne aktywności przeciwko radykalizacji.

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem wydanym przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szczegółowa oferta i program dostępne są powyżej na stronie. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres szkolenia@ppbw.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisanie się na kurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu szkoleń. Liczba miejsc ograniczona.