RADYKALIZACJA, POLARYZACJA, EKSTREMIZM

 

WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA DLA SPOŁECZEŃSTWA

 

 

  
Następne szkolenie stacjonarne
Warszawa
22.04.2024
R
ozpocznie się za:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Współczesne społeczeństwa stają w obliczu wielu wyzwań, z którymi muszą się mierzyć. Jednymi z nich są radykalizacja, polaryzacja i ekstremizm mające poważne konsekwencje dla stabilności społecznej i bezpieczeństwa. Jak zapobiegać tego typu zjawiskom i reagować na nie? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych będzie można uzyskać podczas szkolenia Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego pt. „Radykalizacja, polaryzacja, ekstremizm – współczesne zagrożenia dla społeczeństwa”.

Więcej o problemie radykalizacji i sposobach przeciwdziałania jej:

Cele

Założeniem kursu jest zwiększenie świadomości na temat problemów związanych z radykalizacją postaw, przeanalizowanie ich przyczyn oraz omówienie skutecznych strategii radzenia sobie z nimi. 

Główne cele szkolenia to:

KORZYŚCI

Uczestnicy nabędą niezbędną wiedzę, która pozwoli im na identyfikowanie sygnałów ostrzegawczych i wdrażanie mechanizmów przeciwdziałania. Analiza współczesnych przypadków radykalizacji i ekstremizmu wyposaży odbiorców szkolenia w skuteczne narzędzia i strategie do działań profilaktycznych. 

Podstawowe korzyści płynące z uczestnictwa w szkoleniu to:

Gratis!

 

Pierwszych 15 zapisanych uczestników otrzyma w prezencie książkę „Diagnoza zagrożenia radykalizacją oraz potrzeb dotyczących kluczowych aspektów programu profilaktycznego opartego na dowodach” dr Marzeny Kordaczuk-Wąs, ekspertki PPBW.

ADRESACI

Kurs jest skierowany do pracowników służb społecznych, kuratorów, kadry pedagogicznej, służb mundurowych oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

TRENER

Zajęcia poprowadzi ekspert Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego w dziedzinie radykalizacji, polaryzacji i ekstremizmu, posiadający bogate doświadczenie w pracy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. To były, zrehabilitowany członek neofaszystowskich bojówek kibiców piłkarskich oraz skrajnie prawicowych grup ekstremistycznych. Większość swojego dorosłego czasu poświęcił na przeciwdziałanie zjawisku dyskryminacji, nietolerancji oraz nienawiści. Jego specjalizacja to również innowacyjne strategie wyjścia z zradykalizowanych grup (EXIT), a także inne aktywności przeciwko radykalizacji.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat radykalizacji, który powstał dzięki eksperckiej wiedzy naszego trenera:
Radykalizacja – Bunt w czystej formie.

Najbliższe szkolenie stacjonarne
odbędzie się w Warszawie:
22.04.2024

PROGRAM

*program może ulec zmianie.

Szkolenie w Warszawie

22.04.2024
830 PLN
 • Udział w szkoleniu
 • Materiały szkoleniowe
 • Certyfikat
 • Lunch i kawa

Szkolenie w Warszawie

22.04.2024
800 PLN
 • Za osobę, przy zakupie dwóch pakietów
 • Udział w szkoleniu
 • Materiały szkoleniowe
 • Certyfikat
 • Lunch i kawa
dla 2 osób!

Szkolenie w Warszawie

22.04.2024
760 PLN
 • Za osobę, przy zakupie trzech lub więcej pakietów
 • Udział w szkoleniu
 • Materiały szkoleniowe
 • Certyfikat
 • Lunch i kawa
multi-pakiet

*Kupując więcej niż jeden pakiet w obrębie tej samej organizacji, cena jednostkowa za udział jest niższa. W przypadku większych zamówień prosimy o kontakt, żebyśmy mogli przedstawić indywidualną ofertę.

**PPBW organizuje również indywidualne szkolenia (dostosowane do potrzeb i specyfiki danej instytucji) z zakresu radykalizacji. Szkolenia mogą się odbyć w siedzibie Zamawiającego.

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem wydanym przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szczegółowa oferta i program dostępne są powyżej na stronie. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres szkolenia@ppbw.pl lub poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisanie się na kurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu szkoleń. Liczba miejsc ograniczona.

Często zadawane pytania

Zapisu na szkolenie można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie lub wysyłając na adres szkolenia@ppbw.pl uzupełnioną kartę zgłoszenia, która jest również do pobrania na stronie.

Płatność za szkolenie następuje na podstawie wystawionej faktury w dniu szkolenia z 14-dniowym terminem płatności. Faktura zostanie przesłana na adres mailowy. Jeżeli życzą sobie Państwo otrzymać fakturę w wersji tradycyjnej, uprzejmie prosimy o taką informację na adres mailowy.

Tak, faktura zostanie przesłana na adres mailowy w dniu szkolenia. Termin płatności faktury to 14 dni.

Metody szkoleniowe są dostosowywane do tematyki szkolenia: najczęściej jest to prezentacja połączona z case study. Jednakże w przypadku szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa są dokonywane pokazy i demonstracje tego, jak może przebiegać atak hackerski.

PPBW organizuje również indywidualne (dostosowane do potrzeb i specyfiki danej instytucji) szkolenia. Szkolenia mogą się odbyć w siedzibie Zamawiającego. Jeżeli są Państwo zainteresowani takim szkoleniem, prosimy o kontakt.

Szkolenia online odbywają się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams, z której można korzystać z poziomu przeglądarki. Przed spotkaniem prosimy sprawdzić połączenie internetowe, aktualizacje przeglądarki oraz ewentualny dostęp do mikrofonu/kamery. Podczas szkolenia będzie dostępny czat, przez który można zadawać pytania, do czego zachęcamy.

Informacje organizacyjne są przesyłane uczestnikom na 3 dni robocze przed planowanym szkoleniem.

Kontakt:

ANETA JABŁOŃSKA
Starszy Specjalista ds. Organizacji Szkoleń

tel. +48 61 861 24 46
kom. +48 695 386 963
e-mail: aneta.jablonska@ppbw.pl