My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

R4JUST: Webinarium z zakresu przeciwdziałania radykalizacji i ochrony danych osobowych

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego organizuje bezpłatne webinarium z zakresu przeciwdziałania radykalizacji i ochrony danych osobowych, które odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2021 roku. Do udziału zapraszamy w szczególności pracowników służby więziennej, kuratorów sądowych, prokuratorów, sędziów i prawników. Wydarzenie odbędzie się w języku polskim w formie online.

Webinarium będzie miało formę czterogodzinnego wydarzenia, podczas którego – pierwszego dnia – zostanie poruszona problematyka związana z budowaniem świadomości w zakresie podejmowania interwencji w obszarze przeciwdziałania radykalizacji przez ww. grupę odbiorców. Drugiego dnia omówione zostanie znaczenie ochrony danych osobowych przez właściwe organy w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości oraz odbywaniem kary. Każdego dnia odbędzie się moderowany panel dyskusyjny z udziałem uczestników, pogłębiający poruszaną tematykę. Agenda wydarzenia znajduje się tutaj.

Webinarium poprowadzą dr Marzena Kordaczuk-Wąs – ekspert PPBW ds. przeciwdziałania radykalizacji, posiadająca wieloletnie doświadczenie w tym obszarze zarówno w Polsce, jak i w Europie; Lider Grupy Roboczej RAN POL Radicalisation Awareness Network oraz ekspert CEPOL – Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania oraz Jakub Horn – radca prawny Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, specjalizujący się w obszarze ochrony danych osobowych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach europejskiego projektu R4JUST, w którym PPBW uczestniczy jako jeden z partnerów konsorcjum. Projekt jest finansowany z programu Unii Europejskiej JUSTICE (numer umowy grantowej 854047).

R4JUST - banner