Publikacja pod patronatem PPBW: „Cyberbezpieczeństwo dla każdego. Chroń swoje dane… w prosty sposób”

Miło nam poinformować, że ukazała się kolejna publikacja pod patronatem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jej tytuł to „Cyberbezpieczeństwo dla każdego. Chroń swoje dane… w prosty sposób”, autorstwa Mariusza Szarka.

Publikacja ma charakter poradnika, który ma na celu ukazanie niebezpieczeństw, na jakie narażeni są użytkownicy cyfrowego świata. Autor wskazuje na to, skąd mogą nadejść zagrożenia oraz jak je identyfikować. Czytelnik zostaje zapoznany zarówno ze sposobami zabezpieczania się przed zagrożeniami, jak i możliwościami działania w sytuacji, gdy jest się ofiarą „cyberataku”. Książka wyjaśnia i pokazuje, dlaczego prywatne dane użytkowników wirtualnego świata są cenne dla cyberprzestępców oraz jakie techniki stosują, żeby je zdobyć. Publikacja jest skierowana do każdego, kto korzysta z Internetu.

Za redakcję książki odpowiada Marcin Golizda-Bliziński, Ekspert PPBW w Obszarze Cyberbezpieczeństwa oraz były Naczelnik Wydziału do walki z Cybeprzestępczością Komendy Głównej Policji.