CYRUS – Spersonalizowane i dostosowane do potrzeb ramy szkoleniowe w miejscu pracy, zwiększające umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnych sektorach przemysłu

Koordynator: 

  • Deep Blue SRL – Włochy 

Instytucje realizujące projekt: 

  1. Cefriel Limited Liability Consortium Company – Włochy  
  2. Stichting VU – Holandia  
  3. G&N Silensec LTD – Cypr 
  4. Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego – Polska 
  5. EIT Manufacturing Central GGMBH – Niemcy 
  6. Italian Chamber of Commerce for Germany (ITKAM) – Niemcy 
  7. International Union of Railways – Francja 
  8. European Federation for Welding Joining and Cut – Belgia 
  9. Spiru Haret University – Rumunia 
  10. Lithuanian Innovation Centre – Litwa 

Opis projektu  

Ten trzyletni projekt, ma na celu stworzenie nowego, bardziej efektywnego i angażującego sposobu nauczania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jego celem jest wykorzystanie nowych technologii, takich jak cyfryzacja, wirtualizacja i e-learning do tworzenia kursów szkoleniowych dostosowanych do konkretnych potrzeb i umiejętności każdego indywidualnego użytkownika.  

Do kogo kierowany jest projekt 

Jego odbiorcami są pracownicy małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z sektora transportu, na wszystkich poziomach organizacji. Są to osoby początkujące, specjaliści oraz menedżerowie, którym zależy na podnoszeniu swoich kompetencji. Ścieżki szkoleniowe w zakresie cyberbezpieczeństwa będą dostosowane do każdej roli i instytucji. Zostaną one również spersonalizowane zgodnie z umiejętnościami, wiedzą i postawami odbiorców. 

Planowane efekty 

Uczestnikom kursów zostanie dostarczony kompletny zestaw umiejętności i środków niezbędnych do zachowania czujności w celu identyfikacji i reagowania na cyberataki. Projekt skoncentruje się na opracowaniu 18 szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa, które obejmą umiejętności techniczne, aspekty metodologiczne i organizacyjne oraz ćwiczenia praktyczne dla różnych sektorów przemysłu, z uwzględnieniem potrzeb MŚP. Kursy będą obejmować prezentacje, odgrywanie ról, studia przypadków i symulacje w miejscu pracy w środowisku cybernetycznym. Dzięki temu możliwa będzie wspólna nauka wszystkich członków firmy.  

Rola Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego 

W projekcie CYRUS, Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego (PPBW) jest odpowiedzialna za dwa działania. Pierwszym z nich jest przygotowanie planu realizacji krótkoterminowych kursów szkoleniowych oraz zaprojektowanie metodologii i narzędzi oceny szkolenia. Kolejnym jest ocena przyswojenia wiedzy i umiejętności przez uczestników po szkoleniu. 

Zapraszamy na stronę internetową projektu oraz jego profil na LinkedIn, Facebook oraz YouTube.

TEN PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Projekty Międzynarodowe Współfinansowane”

Premia na horyzont - baner