My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Projekt BIOWIZ

Kierownik projektu:

  • Prof. dr hab. inż. Andrzej Pacut.

Instytucje realizujące projekt:

  • Politechnika Warszawska – Lider Projektu;
  • Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa;
  • Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie;
  • Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Cel projektu:

Głównym celem projektu było stworzenie systemu komputerowego BIOWIZ wspierającego funkcjonariuszy policji i innych służb mundurowych w identyfikacji osób na podstawie wizerunku utrwalonego na zdjęciu lub materiałach wideo.

Opis projektu:

W ramach projektu opracowano system BIOWIZ, którego finalna wersja posiada opcje umożliwiające m.in. detekcję twarzy oraz sylwetek na wskazanych zdjęciach i materiałach wideo czy tworzenie profili biometrycznych i wyszukiwanie ich w multimediach oraz zbiorach danych (np. KSIP). Oprogramowanie pomaga także w analizie materiałów multimedialnych. Wszystkie funkcje programu zostały opracowane na podstawie oczekiwań i potrzeb użytkowników końcowych w postaci przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, którzy na co dzień pracują z materiałami wideo oraz zdjęciami.

Przedstawiciele służb oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne mogą pobrać i zainstalować system BIOWIZ po rejestracji na stronie Laboratorium Informatyki Śledczej AGH w Krakowie, która znajduje się pod tym linkiem. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: przemyslaw.dobrzynski@ppbw.pl.

Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju