My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski w jury „Nobla kryminologicznego”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski, Koordynator Główny Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, został członkiem jury przyznającym Sztokholmską Nagrodę w Kryminologii, zwaną „Noblem kryminologicznym”.

Wyróżnienie jest przyznawane przez międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą wybitni kryminolodzy. Nagrodę można otrzymać za wybitne osiągnięcia w badaniach kryminologicznych lub wykorzystywanie wyników badań w celu zwalczania przestępczości oraz rozwoju praw człowieka.

Prof. zw. dr hab. Emil W. Pływaczewski jest Dziekanem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który od początku istnienia PPBW jest zaangażowany w jej prace. W 2018 roku został doktorem honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jego zainteresowania badawcze obejmują przestępczość zorganizowaną, pranie pieniędzy, korupcję, politykę kryminalną i kwestie bezpieczeństwa publicznego.