My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Prezentacja PPBW w trakcie Dnia Informacyjnego zorganizowanego w ramach obszaru „Bezpieczne Społeczeństwa”

12 maja 2020 roku odbyła się druga edycja Dnia Informacyjnego i Spotkania Brokerskiego w obszarze „Bezpieczne Społeczeństwa” programu Horyzont 2020. Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego została zaproszona do udziału w wydarzeniu w celu podzielenia się swoim doświadczeniem z zakresu realizacji projektów europejskich w ramach H2020.

Krótka prezentacja podkreśliła korzyści płynących z uczestnictwa w inicjatywach organizowanych przez Sieć Punktów Kontaktowych SEREN pod kątem realizacji projektów europejskich. PPBW podjęła decyzję o składaniu wniosków w ramach Programu H2020 w 2015 roku. Następnie, w 2016 jej przedstawiciele wzięli udział w pierwszej edycji Dnia Informacyjnego i Spotkania Brokerskiego w Brukseli. Zaowocowało to nawiązaniem wielu cennych kontaktów z europejskimi instytucjami oraz uczestnictwem w konsorcjach, z których dwa otrzymały dofinansowanie ze środków europejskich (i-LEAD, MINDb4ACT). Dzięki temu doświadczeniu PPBW jest obecnie zaangażowana w łącznie osiem projektów europejskich. Najnowszym z nich jest EU-HYBNET dot. zagrożeń hybrydowych.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane także takie tematy jak:

Prezentacja PPBW znajduje się pod tym linkiem, natomiast nagranie wystąpienia jest dostępne w tym miejscu (hasło: yHm65GMK, początek prezentacji: od 1:36:36).

Spotkanie zostało zorganizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Sieć Punktów Kontaktowych SEREN4. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie I możliwość podzielenia się dotychczasowym doświadczeniem PPBW.