PPBW partnerem merytorycznym Whistleblowing Summit 2021
- 28.09.2021
- Aktualności
Druga edycja konferencji Whistleblowing Summit, której partnerem merytorycznym jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odbędzie się 7 października br. w formie online. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnej rejestracji pod tym linkiem.
Whistleblowing Summit to największa konferencja online w Polsce przedstawiającą zagadnienie sygnalistów. Do 17 grudnia 2021 r. wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązane są do wdrożenia wymogów dyrektywy unijnej z października 2019 r., dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). W związku z powyższym należy przygotować się na nadchodzące zmiany.
Wydarzenie jest dedykowane wszystkim osobom poszukującym rzetelnej, praktycznej i użytecznej wiedzy na temat skutecznego wdrożenia i utrzymania systemu dla sygnalistów, zapewniającego dbałość o właściwe relacje międzyludzkie w organizacji, a co najważniejsze – uwzględniającego wymogi unijnej dyrektywy w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.
Mimo zbliżającego się szybkimi krokami terminu implementacji unijnych przepisów dotyczących ochrony sygnalistów, niniejsze zagadnienie nadal rodzi wiele pytań, wątpliwości lub w ogóle nie jest rozpoznane przez podmioty, które będą zobowiązane stosować te przepisy. Dlatego, chcąc pomóc wszystkim organizacjom, które będą chciały lub musiały zmierzyć się z ochroną sygnalistów, organizatorzy (E-nform wraz z Rödl & Partner w Polsce) postanowili zorganizować bezpłatną konferencję, na której eksperci-praktycy podzielą się swoim doświadczeniem w tej materii.
#WhistleblowingSummit 2021 to:
- 9 godzin praktycznych prelekcji oraz dyskusji z ekspertami;
- ponad 30 ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniami;
- sprawdzeni Partnerzy Merytoryczni i Medialni;
- profesjonalne, wirtualne studio z najnowocześniejszą technologią 3D;
- cztery praktyczne panele tematyczne:
➡️ Panel I „Sygnaliści – ONA, ON, TY, JA” o funkcjonowaniu sygnalisty w organizacji z różnych perspektyw;
➡️ Panel II „Ochrona sygnalistów w świetle nadchodzących wymogów prawa” o implementacji do polskiego prawa wymogów dyrektywy UE;
➡️ Panel III „Wdrożenie systemu whistleblowingowego – ile dasz tyle dostaniesz” o głównych wyzwaniach organizacji związanych z wdrożeniem skutecznego systemu dla sygnalistów;
➡️ Panel IV „Mamy system i co dalej?” o praktycznych aspektach zarządzania systemem zgłaszania nieprawidłowości, w tym m.in. o prowadzeniu śledztw wewnętrznych i zarządzaniu danymi osobowymi.
Więcej szczegółów: https://whistleblowingsummit.pl/.
