My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

PPBW partnerem merytorycznym Whistleblowing Summit 2021

Druga edycja konferencji Whistleblowing Summit, której partnerem merytorycznym jest Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odbędzie się 7 października br. w formie online. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do bezpłatnej rejestracji pod tym linkiem.

Whistleblowing Summit to największa konferencja online w Polsce przedstawiającą zagadnienie sygnalistów. Do 17 grudnia 2021 r. wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zobowiązane są do wdrożenia wymogów dyrektywy unijnej z października 2019 r., dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). W związku z powyższym należy przygotować się na nadchodzące zmiany.

Wydarzenie jest dedykowane wszystkim osobom poszukującym rzetelnej, praktycznej i użytecznej wiedzy na temat skutecznego wdrożenia i utrzymania systemu dla sygnalistów, zapewniającego dbałość o właściwe relacje międzyludzkie w organizacji, a co najważniejsze – uwzględniającego wymogi unijnej dyrektywy w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii.

Mimo zbliżającego się szybkimi krokami terminu implementacji unijnych przepisów dotyczących ochrony sygnalistów, niniejsze zagadnienie nadal rodzi wiele pytań, wątpliwości lub w ogóle nie jest rozpoznane przez podmioty, które będą zobowiązane stosować te przepisy. Dlatego, chcąc pomóc wszystkim organizacjom, które będą chciały lub musiały zmierzyć się z ochroną sygnalistów, organizatorzy (E-nform wraz z Rödl & Partner w Polsce) postanowili zorganizować bezpłatną konferencję, na której eksperci-praktycy podzielą się swoim doświadczeniem w tej materii.

#WhistleblowingSummit 2021 to:

  • 9 godzin praktycznych prelekcji oraz dyskusji z ekspertami;
  • ponad 30 ekspertów, którzy podzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniami;
  • sprawdzeni Partnerzy Merytoryczni i Medialni;
  • profesjonalne, wirtualne studio z najnowocześniejszą technologią 3D;
  • cztery praktyczne panele tematyczne:

➡️ Panel I „Sygnaliści – ONA, ON, TY, JA” o funkcjonowaniu sygnalisty w organizacji z różnych perspektyw;

➡️ Panel II „Ochrona sygnalistów w świetle nadchodzących wymogów prawa” o implementacji do polskiego prawa wymogów dyrektywy UE;

➡️ Panel III „Wdrożenie systemu whistleblowingowego – ile dasz tyle dostaniesz” o głównych wyzwaniach organizacji związanych z wdrożeniem skutecznego systemu dla sygnalistów;

➡️ Panel IV „Mamy system i co dalej?” o praktycznych aspektach zarządzania systemem zgłaszania nieprawidłowości, w tym m.in. o prowadzeniu śledztw wewnętrznych i zarządzaniu danymi osobowymi.

Więcej szczegółów: https://whistleblowingsummit.pl/.

Whistleblowing summit - baner