Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego partnerem wpierającym akcję „Odyseja Umysłu 2013”

Drużyna „Siedmiu Wspaniałych” ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 „Dębinka” w ogólnej punktacji zajęła X miejsce na 50 drużyn z tej samej kategorii wiekowej, prezentujących rozwiązanie piątego Problemu Długoterminowego: „Zawiłości normalności”. W kategorii Problemów Spontanicznych Odyseusze byli na II miejscu.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego była jednym ze sponsorów Mistrzów Polski ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 3 „Dębinka” w Poznaniu uczestniczących w Światowym Finale Konkursu Kreatywności „Odyseja Umysłu”, który odbył się w dniach 22-25 maja 2013 roku na Uniwersytecie Michigan w East Lansing w Stanach Zjednoczonych.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej, natomiast głównym patronem finału światowego jest NASA.

Celem Odysei Umysłu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Udział w programie uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia oraz współdziałania, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Formuła konkursu opiera się na kilku konkurencjach, które są rozgrywane w różnych grupach wiekowych.

Drużynie z „Dębinki” gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Szczegółowa relacja z udziału tutaj.