My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Podsumowanie pokazu nowoczesnych technologii dla służb mundurowych zorganizowanego przez PPBW

W dniach 9-10 maja 2019 roku w Warszawskim Centrum EXPO, podczas targów EUROPOLTECH 2019, Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowała pokaz nowoczesnych technologii dla służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w ramach europejskiego projektu i-LEAD.

Celem wydarzenia było zaprezentowanie najnowszych rozwiązań z obszaru bezpieczeństwa dostarczanych przez polskie i zagraniczne firmy. Pokaz składał się z następujących bloków tematycznych: systemy do identyfikacji osób na podstawie biometrii twarzy; kamery nasobne do obserwacji osób i dokumentacji wydarzeń oraz informatyczne systemy analityczne.

Pierwszy moduł tematyczny rozpoczęła firma Enigma Systemy Ochrony Informacji z prezentacją na temat Bramek ABC będących technologią ochrony granic. Następnie przedstawiciel firmy Siltec przybliżył uczestnikom zasady działania systemu biometrii twarzy działającego w oparciu o sieć neuronową oraz mechanizm „deep learning”.

Podczas drugiego bloku tematycznego w całości poświęconemu kamerom nasobnym swoje technologie przedstawiła ponownie Enigma, a także Getac i squareTec. Pierwsze z wystąpień miało formę studium przypadku na podstawie działania technologii kamer nasobnych w Polsce. Druga z prezentacji była skupiona na pokazaniu doświadczeń w zakresie użytkowania kamer nasobnych przez funkcjonariuszy służb mundurowych z różnych krajów. Podczas ostatniej części trzeciego modułu tematycznego zademonstrowano działanie urządzenia nasobnego pod nazwą „EdgeVis Body Worn” dystrybuowanego przez spółkę squareTec.

Drugi dzień pokazu nowoczesnych technologii dla służb był dedykowany informatycznym systemom analitycznym. Serię prezentacji w tym bloku tematycznym rozpoczęła firma Matic z wystąpieniem pt. „Przyszłość analizy kryminalnej – nowe dane, nowe technologie”. Następnie zaprezentowano zestaw narzędzi do prowadzenia analizy kryminalnej firmy IBM o nazwie „IBM i2 Intelligence Analysis”. W dalszej części modułu tematycznego przedstawiciele SAS Institute przeprowadzili praktyczny pokaz systemu: „SAS Intelligence and Investigation Managment” służącego do pracy na masowych zbiorach danych. Wydarzenie zwieńczyła prezentacja firmy Atende, która dotyczyła nowoczesnej sieci intuicyjnej – „Cisco Software Defined Network”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach międzynarodowego projektu i-LEAD (www.i-lead.eu). Jest to pięcioletni projekt, w obrębie którego służby policyjne z państw Unii Europejskiej prowadzą dialog na temat potrzeb służb w zakresie nowych technologii.

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego była partnerem tegorocznej edycji targów EUROPOLTECH 2019 oraz towarzyszącej jej IX Międzynarodowej Konferencji Policyjnej. W Radzie Programowej obu wydarzeń zasiadał Dyrektor Zarządzający PPBW Rashel Talukder.

Program pokazu technologii wraz z opisami prezentacji jest dostępny w tym miejscu.