My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Podsumowanie konferencji pt. „Nowoczesne technologie i metody analizy kryminalnej stosowane przez organy ścigania do zwalczania przestępczości”

W dniach 17-18 września 2019 r. w Juracie odbyła się konferencja pt. „Nowoczesne technologie
i metody analizy kryminalnej stosowane przez organy ścigania do zwalczania przestępczości”, którą zorganizowały Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku oraz Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Głównym celem konferencji była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie nowoczesnych technologii i metod analizy kryminalnej stosowanych do zwalczania przestępczości. Podczas konferencji odbył się cykl warsztatów, podczas których niżej wymienione firmy zaprezentowały trendy i najnowsze rozwiązania wspierające analityków kryminalnych:
SAS Institute Sp. z o.o.,
Matic S.A.,
VoiceLab AI Sp. z o.o.,
Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o.,
NEC Eastern Europe Kft. Sp. z o.o.,
Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o.

W konferencji udział wzięli w szczególności funkcjonariusze Policji (Komend Wojewódzkich, Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Głównej Policji) oraz innych służb mundurowych, a także przedstawiciele świata nauki.

Uczestnicy konferencji mogli również zapoznać się z tematyką dwóch międzynarodowych projektów:
• i-LEAD (www.i-lead.eu) – pięcioletni projekt, którego głównym celem jest przeprowadzenie dyskusji wśród przedstawicieli policji z państw Unii Europejskiej nad możliwościami wykorzystywania nowych technologii w pięciu obszarach tematycznych: cyberbezpieczeństwo, działania służb prewencyjnych, kryminalistyka, przestępstwa transgraniczne i przestępstwa kryminalne.
• FORMOBILE (www.formobile-project.eu) – trzyletni projekt, którego głównym celem jest opracowanie rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie wcześniej niedostępnych danych mobilnych, odblokowywanie urządzeń mobilnych, a także analizę danych m.in. z telefonów komórkowych, z uwzględnieniem potrzeb organów ścigania.

Program konferencji jest dostępny tutaj.