My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Pilotaż Programu Profilaktycznego PPBW w ZSO nr 1 w Gorzowie Wlkp.

Miło nam poinformować, że Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła współpracę z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie przeciwdziałania radykalizacji w środowisku szkolnym.

Celem współpracy jest opracowanie i wdrożenie pilotażowego Programu Profilaktycznego PPBW skierowanego do uczniów, nauczycieli i pedagogów Szkoły w zakresie przeciwdziałania radykalizacji prowadzącej do mowy nienawiści i dyskryminacji. Zakres programu obejmuje m.in. diagnozę zagrożenia radykalizacją w środowisku szkolnym wraz z identyfikacją potrzeb, opracowanie i wdrożenie pilotażowego programu profilaktycznego przy współpracy z ekspertami w tym obszarze oraz przygotowanie pakietu materiałów profilaktycznych. Ważnym elementem pilotażu będzie ewaluacja realizowanych działań.

Program zostanie wdrożony po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej. Zakończenie pilotażu jest planowane na grudzień 2021 roku.