Obchody Międzynarodowego Dnia Kota – pomoc bezdomnym zwierzętom

Pomysł pomocy zwierzętom narodził się w głowach szczycieńskiej młodzieży – uczniów szkół średnich i gimnazjalnych oraz studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wolontariusze organizują zbiórkę karmy, żywności oraz innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt – zwłaszcza dla psów i kotów przebywających w szczycieńskim schronisku „Cztery łapy”.

Imprezę współorganizuje Wyższa Szkoła Policji, Urząd Miejski w Szczytnie oraz Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Akcja odbywa się w dniach 20 stycznia – 17 lutego 2013 r. i jest skierowana do osób, którym leży na sercu dobro zwierząt przebywających w szczycieńskim schronisku.

Na terenie Uczelni oraz miasta Szczytna, w tym szkół gimnazjalnych i średnich,rozwieszane są plakaty informujące o akcji oraz miejscu dostarczania prezentów dla zwierząt. Oprócz zbiórki wolontariusze informują o możliwościach oraz zasadach angażowania się osób chętnych do dobrowolnej pracy w schronisku – chodzi o pomoc w sprzątaniu boksów dla zwierząt, karmienie, porcjowanie karmy itp.

17 lutego br. wolontariusze przekażą zebrane podarunki schronisku „Cztery łapy” w Szczytnie, tego dnia bowiem przypada „Międzynarodowy Dzień Kota” – data ta stała się okazją do uwieńczenia organizowanej akcji.

W Miejskim Domu Kultury w Szczytnie będą miały miejsce występy młodzieży promujące pomoc dla zwierząt. W przerwie występów na terenie schroniska nastąpi uroczyste przekazanie darów dla zwierząt przez wolontariuszy i młodzież teatralną z Grupy PaT (Profilaktyka aTy).

W drugiej części programu dnia wystąpi szczycieński zespół HUNTER – wspierający ideę pomocy zwierzętom.

Program dnia 17 lutego 2013 r. (niedziela) – Miejski Dom Kultury w Szczytnie:

  • uroczysta inauguracja oraz początek występów – godz. 11:30;
  • przekazanie darów schronisku – godz. 13:00;
  • licytacje na rzecz schroniska oraz koncert zespołu HUNTER – godz. 17:00.

Licytacji poddane zostaną m. in obrazy namalowane przez przedstawicieli PPBW w Galerii Ventzi pod okiem Mistrza Ventislava Piriankova. Tematem przewodnim obrazów namalowanych farbą akrylową są koty.

Teledysk zespołu HUNTER nagrany w schronisku w Szczytnie możesz obejrzeć tutaj.