My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

LION DC: Webinarium nt. kryptowalut dla polskiej Policji

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Biurem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku zorganizowała webinarium dla funkcjonariuszy polskiej Policji na temat kryptowalut. Wydarzenie odbyło się w dniach 27-28 kwietnia 2021 r. w ramach europejskiego projektu LION DC, którego jednym z partnerów jest PPBW.

Zakres tematyczny webinarium obejmował wykorzystanie kryptowalut w czynnościach dochodzeniowo-śledczych ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw narkotykowych dokonywanych online. W pierwszej części spotkania uczestnicy zostali zaznajomieni z podstawowymi informacjami dotyczącymi wirtualnych walut. Następnie prelegent szczegółowo zaprezentował aspekty związane z portfelami oraz tzw. praniem kryptowalut, aby następnie opisać zasady ich analizy.

Istotnym zagadnieniem z perspektywy osób biorących udział w spotkaniu był forensic poświęcony technicznym szczegółom czynności operacyjnych pod kątem kryptowalut. W części praktycznej osoba prowadząca webinarium przedstawiła szereg narzędzi wspierających pracę śledczych pod kątem omawianego tematu. Formuła wydarzenia umożliwiła interakcję pomiędzy prelegentem a uczestnikami poprzez wprowadzenie interaktywnych quizów oraz ćwiczeń praktycznych.

LION DC PL webinarium - 1. edycja

W webinarium wzięło udział prawie 50 funkcjonariuszy Policji reprezentujących głównie jednostki dw. z cyberprzestępczością, jak również wydziały dochodzeniowo-śledcze, kryminalne, dw. z przestępczością gospodarczą oraz zwalczające przestępstwa narkotykowe. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele zarówno KGP, jak i wszystkich Komend Wojewódzkich na terenie całej Polski. Podstawą merytoryczną do opracowania materiałów zaprezentowanych podczas dwudniowego spotkania online były moduły szkoleniowe opracowane przez zespół projektu LION DC skupiającego się m.in. na podnoszeniu umiejętności europejskich służb w obszarze walki z handlem narkotykami online.

W związku z dużym zainteresowaniem wydarzaniem PPBW planuje zorganizować jego drugą edycję kierowaną tym razem do pionów kryminalnych polskiej Policji.

Więcej informacji o projekcie LION DC można znaleźć pod tym linkiem.