LION DC: Szkolenie dla służb na AGH w Krakowie nt. zwalczania przestępczości narkotykowej online

W dniach 12-14 lutego 2020 roku na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się szkolenie skierowane do funkcjonariuszy z różnych krajów europejskich, zajmujących się przestępczością narkotykową w internecie. Sesja szkoleniowa zostanie zorganizowana w ramach europejskiego projektu LION DC.

Wydarzenie organizują Partnerzy projektu LION DC – holenderski Instytut Technologii, Bezpieczeństwa i Ochrony (DITSS) wraz z holenderską Policją, holenderski Instytut Badawczy (TNO) oraz Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem KEMEA z Grecji.

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie wspierają prace zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie szkolenia, poprzez koordynację kwestii organizacyjno-logistycznych oraz zapewnienie niezbędnej infrastruktury szkoleniowej.

W trzydniowej sesji weźmie udział ok. 20 przedstawicieli służb z takich krajów jak: Bułgaria, Grecja, Holandia, Litwa, Rumunia i Polska. Zagadnienia szkoleniowe to m.in. sieć dark web, przeglądarka TOR, kryptowaluty, narzędzia OSINT-owe oraz techniki śledcze w darknecie. Formuła szkolenia obejmuje także praktyczne ćwiczenia, czyli rozwiązywanie konkretnych spraw z tej tematyki.

Projekt jest finansowany w ramach programu UE Internal Security Fund Police. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie www.lion-dc.eu oraz na profilach w serwisach Twitter i LinkedIn.