My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Lion DC – nowy projekt europejski realizowany przez PPBW

Pragniemy poinformować, że Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczy w pracach nad międzynarodowym projektem dotyczącym zwalczania przestępczości narkotykowej online pt. „Law Enforcement Technological Innovation Consolidation for Fight Against Online Drug Crimes (Lion DC)”, którego liderem jest Uniwersytet Michała Römera w Wilnie. W konsorcjum projektu uczestniczy 12 partnerów z takich krajów, jak Polska Litwa, Holandia, Grecja Bułgaria i Rumunia. Projekt jest finansowany w ramach programu UE Internal Security Fund Police. Jego realizacja rozpoczęła się w grudniu 2018 roku i potrwa do grudnia 2020 roku.

Głównym celem projektu „Lion DC” jest zapewnienie służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo nowych kompetencji, metodologii oraz narzędzi w zwalczaniu przestępczości narkotykowej w Internecie, poprzez konsolidację eksperckiej wiedzy, stworzenie platformy treningowej w formie sandboxa oraz rozwój i usprawnienie technik śledczych. Ponadto założeniem projektu jest wypracowanie modelu trwałego partnerstwa pomiędzy służbami zajmującymi się handlem narkotykami w Internecie.

PPBW jako lider Work Package 2, odpowiada za zdefiniowanie zjawiska handlu narkotykami w Internecie, zbieranie potrzeb, wymagań i oczekiwań służb uczestniczących w projekcie w zakresie ulepszenia śledztw dotyczących obrotu narkotykami online oraz przeprowadzenie analizy dostępnych narzędzi wspomagających walkę z handlem narkotykami w sieci.

Zapraszamy na stronę internetową projektu (www.lion-dc.eu) oraz profile w serwisach Twitter i LinkedIn.