My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

LION DC: Drugie szkolenie dla służb – poziom zaawansowany

W dniach od 15 czerwca do 3 lipca 2020 roku odbywa się drugie szkolenie online, które ma podnieść kompetencje służb w zakresie przeciwdziałania handlowi narkotykami w sieci. Szkolenie jest jednym z działań organizowanych w ramach europejskiego projektu LION DC.

Za organizację warsztatów zarówno na poziomie merytorycznym, jak i technicznym odpowiadają Holenderski Instytut Technologii, Bezpieczeństwa i Ochrony (DITSS), Holenderska Organizacja Stosowanych Badań Naukowych (TNO) oraz Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem KEMEA z Grecji. Wydarzenie jest kontynuacją części szkoleniowej LION DC. Pierwsze z serii przewidzianych szkoleń odbyło się w terminie 12-14 lutego 2020 roku w Krakowie we współpracy z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

W kursie ponownie biorą udział funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z całej Europy. Zakres tematyczny obejmuje m.in. Dark Web, darkmarkety, narzędzia OSINT, Sieć TOR, bezpieczeństwo operacyjne (OPSEC) i kryminalistykę sieciową. LION DC jest finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Internal Security Fund Police. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na jego stronie internetowej oraz w serwisach Twitter i LinkedIn.