My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

LION DC: Druga edycja webinarium nt. kryptowalut dla polskiej Policji

W dniach 26-27 maja 2021 roku w ramach europejskiego projektu LION DC odbyła się druga edycja webinarium nt. kryptowalut. Wydarzenie zorganizowała Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Podobnie jak w przypadku pierwszego webinarium jego zakres tematyczny objął wykorzystanie kryptowalut w czynnościach dochodzeniowo-śledczych ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw narkotykowych dokonywanych online. Wśród zaprezentowanych zagadnień znalazły się kwestie teoretyczne związane z tematem kursu oraz praktyczne aspekty prowadzenia spraw dot. przestępstw z wykorzystywaniem wirtualnych środków płatniczych.

Chęć udziału w webinarium zgłosiło ponad 300 policjantów z całej Polski specjalizujących się głównie w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Każdy z funkcjonariuszy po wydarzeniu otrzymał dostęp online do materiałów szkoleniowych oraz nagrania wideo z obu dni spotkania. Zarówno pierwsza, jak i druga edycja webinarium LION DC dla polskiej Policji została wysoko oceniona przez uczestników pod kątem merytorycznym i organizacyjnym.

Więcej informacji o projekcie LION DC można znaleźć pod tym linkiem.

LION DC Webinar - 2nd edition