Rola kryptoaktywów w cyberprzestępczości – wspólne ćwiczenia w Zagrzebiu

Postęp technologiczny niesie ze sobą nie tylko szanse, ale i wcześniej nieznane zagrożenia. Kryptoaktywa wykorzystywane w cyberprzestępczości są właśnie takim wyzwaniem, a organy ścigania muszą się obecnie z nimi zmierzyć. Jest to temat przewodni zbliżającego się wydarzenia w Zagrzebiu – stolicy Chorwacji.

Bezsprzecznie technologia ma ogromny wpływ na naszym życie, a powstanie kryptowalut można uznać za finansową rewolucją. Jednak jak każda rewolucja przyniosła ona nie tylko możliwości, ale i zagrożenia, z którymi przedstawiciele służb odpowiedzialnych za zapewnianie bezpieczeństwa muszą się mierzyć każdego dnia.

W ramach projektu CYCLOPES, co roku organizowane są wspólne ćwiczenia profesjonalistów i przedstawicieli służb w celu budowania silnej sieci europejskich praktyków posiadających szerokie doświadczenie w dziedzinie zwalczania cyberprzestępczości. W trakcie najbliższego spotkania projekt skoncentruje się na kryptoaktywach jako narzędziu ułatwiającym dokonywanie przestępstw.

Podczas nadchodzących ćwiczeń, organizowanych przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego, uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań wspierających organy ścigania w zwalczaniu cyberprzestępczości. Zostaną poruszone kwestie związane z badaniem urządzeń cyfrowych, śledzeniem kryptoaktywów oraz bardziej efektywnymi działaniami operacyjnymi.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Komendzie Głównej Policji w Zagrzebiu, a jej gospodarzem będzie chorwacka policja. W dniach 18-20 kwietnia 2023 r. uczestnicy będą mogli spotkać się i posłuchać profesjonalistów z ENLETS i EUROPOL-u, a także praktyków z całej Europy.

Więcej informacji na temat ćwiczeń, program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny można znaleźć klikając w ten link.

Projekt CYCLOPES wspiera praktyków oraz przedstawicieli organów ścigania w zwalczaniu różnych form cyberprzestępczości. Jesteś zainteresowany dołączeniem do sieci? Zapraszamy do kontaktu!