Konferencja PPBW poświęcona mediacjom rówieśniczym otrzymała Patronat Honorowy Rzecznika Praw Obywatelskich

Miło nam poinformować, że konferencja pt. „Znaczenie mediacji rówieśniczej w wychowaniu dzieci i młodzieży – aspekty teoretyczne i praktyczne” została objęta Patronatem Honorowym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wydarzenie organizowane przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego odbędzie się 17 października 2019 roku w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) w Warszawie. 

Tegoroczna konferencja jest kolejnym wydarzeniem Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego objętym patronatem przez Rzecznika Praw Obywatelskich. W 2017 roku RPO był Patronem Honorowym konferencji PPBW pt. „Rola profilaktyki zintegrowanej w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

Jesteśmy zaszczyceni, że partnerami konferencji są ponadto:

Wydawnictwo C.H.Beck

Wydawnictwo C.H.Beck od ponad 25 lat łączy środowisko Autorów i Praktyków stosowania prawa ze środowiskiem Klientów, stawiając na jakość i współkształtowanie kultury prawnej w Polsce. Współpraca Wydawnictwa C.H.Beck z ponad trzema tysiącami wybitnych Specjalistów gwarantuje pewność poruszania się w ustawicznie zmieniających się przepisach prawa.

System Informacji Prawnej Legalis jako flagowy projekt Wydawnictwa – poza swoistą Biblioteką Dzieł Wydawnictwa C.H.Beck – jest także praktycznym przewodnikiem po specjalistycznych zagadnieniach, pozwalając prawnikom oszczędzić czas. Zaufaniem obdarza go w swojej zawodowej pracy ponad 40 tysięcy aktywnie korzystających prawników.

Wydawnictwo Od.Nowa

Wydawnictwo Od.Nowa zostało założone w 2002 roku w Bielsku-Białej i jest jednym z najbardziej innowacyjnych wydawców na rynku prawniczym. W ofercie wydawnictwa znajdują się m.in. zbiory przepisów, diagramy, warsztaty, repetytoria oraz inne pomoce w edukacji prawnej. „Białe kodeksy” to jedne z najbardziej znanych pozycji wydawcy, które zawierają przepisy z poszczególnych segmentów prawa.

Księgarnia internetowa wydawnictwa oferuje ponadto: kodeksy, serię Last Minute, serię Diagramy, Eko-torby, T(oga)-shirty oraz wiele innych produktów.

Charaktery – magazyn psychologiczny

Magazyn psychologiczny Charaktery to polski miesięcznik popularnonaukowy poświęcony psychologii, ukazujący się od 1997 roku. Na łamach magazynu publikowane są artykuły ukazujące zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, poświęcone relacjom między ludźmi, uczące poznawania własnych emocji, a także analizujące mechanizmy powstawania kryzysów i uzależnień.

Najbliższa konferencja PPBW cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób zajmujących się mediacjami rówieśniczymi. W gronie prelegentów znajdą się m.in. Anna Maria Wesołowska i Dorota Zawadzka. Przypominamy, że nadal trwa przyjmowanie zgłoszeń na wydarzenie. Formularz uczestnictwa oraz więcej informacji znajdują się na stronie: www.konferencja.ppbw.pl.