My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

Cyberzagrożenia w obliczu współczesnej geopolityki

Mamy przyjemność poinformować, że ukazała się kolejna edycja kampanii edukacyjnej „Cyberbezpieczeństwo”. Jeden z zawartych w niej artykułów, dotyczący wpływu aktualnej sytuacji geopolitycznej na cyberzagrożenia w krytycznych działach gospodarki, powstał we współpracy z ekspertami PPBW.

W bieżącym numerze szczególna uwaga położona jest na potrzebę nieustannego usprawniania zabezpieczeń danych oraz urządzeń służących nam zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Niniejszą akcję zorganizowano przy udziale patronów z wielu instytucji, wśród których znajdują się m.in. Klaster #CyberMadeInPoland, Instytut Kościuszki oraz Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Opracowanie dotyczące nowych rodzajów cyberataków i ich źródeł przygotowali nasi eksperci: Marek Wierzbicki – specjalizujący się w analizie i wywiadzie kryminalnym oraz dr. hab. inż. Jerzy Kosiński – zajmujący się cyberprzestępczością i informatyką śledczą.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją i zawartym w artykule pod tym linkiem.