INDEED: PRAKTYCZNY WEBINAR | Projektowanie inicjatyw profilaktycznych opartych na dowodach

INDEED zaprasza wszystkich zainteresowanych zajmujących się problematyką zapobiegania i zwalczania radykalizacji oraz przeciwdziałania przestępczości do udziału w praktycznym webinarium na temat projektowania inicjatyw opartych na dowodach.

Podczas spotkania zaprezentowane zostanie konstruowanie kompleksowego, długoterminowego programu profilaktycznego. Webinarium odbędzie się 4 lipca 2022 roku w godz. 9:00-10:30. Prowadzony będzie w języku angielskim przez Marzenę Kordaczuk-Was, Koordynatora Projektu INDEED.

INFORMACJE OGÓLNE:

Wydarzenie inicjuje cykl webinariów poświęconych procesowi projektowania kompleksowych i długoterminowych programów profilaktycznych. Na przykładzie programu edukacyjnego nt. zapobiegania radykalizacji prowadzącej do dyskryminacji i mowy nienawiści, opracowanego i realizowanego przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego, krok po kroku pokażemy, jak zaczynając od diagnozy zagrożenia, przejść przez proces projektowania programu w oparciu o teorię zmiany.

Pierwsze webinarium pokrótce przedstawi model logiczny procesu projektowania, z kolei następne będą poświęcone poszczególnym etapom tego procesu, tj. naukowej diagnozie zagrożenia, doborowi grup docelowych, formułowaniu celów programu i wskaźników mierzących jego postępy, wyborowi strategii profilaktycznych, czynników chroniących i odpowiednich działań profilaktycznych, a także zaplanowaniu kompleksowej ewaluacji (formatywnej, procesu i wyników).

ADRESACI:

Webinarium jest kierowane do Partnerów projektu INDEED oraz wszystkich podmiotów, które pracują w powyższym obszarze, lub których tematyka ta interesuje.

REJESTRACJA:

Zapraszamy do zarejestrowania się poprzez formularz dostępny tutaj do 30 czerwca 2022 roku. Link do spotkania na platformie Microsoft Teams zostanie wysłany w piątek 1 lipca.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących webinarium prosimy o kontakt z biurem INDEED (office@indeedproject.eu).

Zachęcamy do rozpowszechnienia zaproszenia wśród osób zainteresowanych tematem.

INDEED PRAKTYCZNY WEBINAR Projektowanie inicjatyw profilaktycznych opartych na dowodach - baner