II edycja targów POLSECURE

Broń, drony, odzież specjalistyczna czy lunety – to tylko drobny wycinek narzędzi potrzebnych służbom mundurowym każdego dnia. Tego rodzaju wyposażenie nie jest łatwo dostępne dla wszystkich. W jaki sposób zatem, instytucje publiczne zapewniają swoim funkcjonariuszom potrzebny sprzęt?

Z pewnością, jest co najmniej kilka możliwości zapoznania się z ofertą poszczególnych producentów, ale targi POLSECURE były jedną z najwygodniejszych z nich. Trzydniowe wydarzenie w Kielcach, w dniach 25-27 kwietnia, było okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w obszarze bezpieczeństwa. To dopiero druga edycja, a już można zauważyć, że zainteresowanie rośnie w szybkim tempie – w tym roku wystawę odwiedziło 36 delegacji z 27 krajów. Swoje produkty i usługi zaprezentowało 141 firm i organizacji z Polski i zagranicy. Wśród nich można było znaleźć, między innymi, stoiska fabryki broni „Łucznik”, marki SONY czy Polskiej Straży Granicznej.

POLSECURE to jednak zdecydowanie więcej niż prezentacja sprzętu. Odwiedzający mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami, co daje nadzieje na owocne współprace w przyszłości. Dodatkowo, podczas targów odbyły się prezentacje, seminaria i panele dyskusyjne, dotyczące na przykład rozwoju innowacji i budowania kapitału ludzkiego, w kontekście zwalczania cyberprzestępczości. Nie zabrakło także atrakcji! Wydział Zabezpieczeń Działań Straży Granicznej zademonstrował pracę z użyciem psa bojowego, a Komenda Główna Policji przygotowała widowiskowy pokaz umiejętności Motocyklowej Asysty Honorowej.

Wydarzenie było wartościowe nie tylko dla służb mundurowych, ale również dla nas! Ze względu na regularne podejmowanie współprac z instytucjami publicznymi zajmującymi się bezpieczeństwem, istotna jest dla nas dobra znajomość nowinek na rynku. Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego angażuje się w liczne działania sprzyjające wprowadzaniu innowacji do Polskiej Policji jak i jej europejskich odpowiedników. Dlatego chętnie wspieramy wszelkie działania podążające tą samą drogą i staramy się ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy naszymi partnerami z innych krajów, a polskimi instytucjami. Na POLSECURE udaliśmy się wraz z członkami tematycznej grupy roboczej z zakresu porządku publicznego sieci ENLETS.