My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

i-LEAD: Warsztaty w Poznaniu poświęcone bezpieczeństwu zgromadzeń i imprez masowych

W dniach 28-30 maja 2019 roku w Poznaniu odbyły się warsztaty dla ekspertów z zakresu zarządzania bezpieczeństwem zgromadzeń i imprez masowych. Wydarzenie odbyło się w ramach europejskiego projektu i-LEAD.

Pierwszego dnia spotkania uczestnicy złożyli wizytę w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas której odbyła się symulacja działań bojowych jednostki. Ponadto, funkcjonariusze OPP zaprezentowali sprzęt i wyposażenie, jakim dysponują podczas realizacji działań w zakresie zapewniania porządku publicznego. Następnie uczestnicy spotkania zobaczyli, jak wygląda zarządzanie bezpieczeństwem na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Przez kolejne dwa dni eksperci spotykali się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dyskutując na następujące tematy:

  • aktualny stan dot. procesów, sprzętu używanego przez służby mundurowe oraz braków w obecnych rozwiązaniach;
  • możliwość wdrażania innowacji w służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo;
  • wymagania i priorytety służb mundurowych w zakresie dostarczanych rozwiązań proceduralnych oraz sprzętu wspomagającego zapewnienie bezpieczeństwa;
  • propozycje w zakresie możliwości standaryzacji wybranych obszarów w Policji.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze z Hiszpanii, Grecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Litwy i Polski. Wszystkie wypracowane podczas warsztatów uwagi zostaną poddane dalszym konsultacjom w celu przygotowania informacji o możliwościach wdrożenia rekomendowanych rozwiązań.

Projekt i-LEAD jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020. Partnerami projektu z Polski są Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego.