FORMOBILE: Nabór uczestników szkoleń z zakresu informatyki śledczej

Jednym z głównych celów projektu FORMOBILE jest opracowanie nowatorskiego programu szkoleniowego w odpowiedzi na potrzeby europejskich organów ścigania. Szkolenia są skierowane do praktyków z zakresu mobile forensic. Będą miały charakter dydaktyczny, wykorzystają nowatorskie koncepcje i rozwiązania opracowane w ramach projektu, a także obejmą cały proces dochodzenia – od miejsca zdarzenia do sądu.

Na poniższych grafikach przedstawione są moduły pilotażowych szkoleń oraz ich forma i grupa docelowa.

FORMOBILE - training
FORMOBILE - training

Do udziału w szkoleniach pilotażowych można zgłosić się w roli trenera (formuła train-the-trainers) lub uczestnika. Do zostania trenerem zapraszamy doświadczonych ekspertów z obszaru informatyki śledczej (mobile forensic investigations), natomiast w charakterze uczestnika mogą wziąć udział przedstawiciele wszystkich grup docelowych z obszaru informatyki śledczej – funkcjonariusze pierwszego reagowania, analitycy, specjaliści z zakresu mobile forensic, śledczy, prokuratorzy i sędziowie. Planowany termin realizacji szkoleń to listopad 2021 – maj 2022. Szkolenia będą prowadzone w języku angielskim.

Jakie są korzyści z uczestnictwa?

  • Własny rozwój zawodowy
  • Dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Wiedza nt. dobrych praktyk z obszaru mobile forensic w Europie
  • Wykorzystanie zdobytej wiedzy w codziennej pracy
  • Niepowtarzalna okazja do wymiany wiedzy z zakresu mobile forensic z przedstawicielami różnych instytucji z Europy
  • i wiele więcej

Więcej informacji o szkoleniach znajduje się w ulotce oraz na stronie internetowej FORMOBILE. Nabór uczestników trwa do 24 grudnia 2020 roku. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Panią Edytą Pazura-Umecką (e-mail: edyta.pazura@ppbw.pl). Liczba miejsc jest ograniczona.