Cyber dzień w Poznaniu

W dniu 27 kwietnia 2015 roku Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu organizują dzień edukacyjno-prewencyjny w zakresie przeciwdziałania cyberprzemocy pt. „Cyber dzień w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu”, który odbędzie się w ramach projektu pt. „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

W przedsięwzięciu udział weźmie ok. 150 uczniów z drugich klas gimnazjum ZSO. W części panelowej problematykę cyberprzemocy wśród młodzieży przedstawią eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Wydziału Prewencji i Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Zespołu Kuratorów Sądowych Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W części oficjalnej, z udziałem Gości Honorowych, odbędzie się podsumowanie dnia, rozstrzygnięcie konkursu pt. „Mówimy NIE cyberprzemocy. Cyberzagrożenia pod lupą” na najlepsze cyberspoty przygotowane przez uczniów oraz uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Sponsorów – INEA oraz Teatr Polski w Poznaniu. Spotkanie zakończy się występem teatralnym pt. „Samotność” zaprezentowanym przez świetlicę socjoterapeutyczną „Anioły” z Szamotuł, która działa w ramach Programu „Profilaktyka a TY” Komendy Głównej Policji.

Cyber dzień odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu przy ul. Tarnowskiej 27.