My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

CINTiA 2023: Poznaliśmy najnowsze trendy z zakresu wywiadu i analizy kryminalnej

Dynamiczny rozwój technologii, który przyśpieszył pod koniec ubiegłego wieku i trwa do dzisiaj, spowodował znaczącą zmianę w metodach gromadzenia informacji. To z kolei stworzyło potrzebę opracowania nowego podejścia do analizy i działań wywiadowczych.

W dniach 19-21 września zorganizowaliśmy drugą edycję konferencji „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2023” (CINTiA 2023). Wśród patronów honorowych znaleźli się Komendant Główny Policji, Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wydarzenie odbyło się we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie i siecią praktyków z obszaru zwalczania cyberprzestępczości CYCLOPES finansowaną przez Unię Europejską. Podobnie jak edycja inauguracyjna, tegoroczna konferencja składała się zarówno z części naukowej, jak i praktycznej. Podczas obu z nich odbyło się wiele paneli dyskusyjnych i warsztatów. Zostały również zaprezentowane działania służb, dostawców narzędzi oraz przedstawicieli środowisk akademickich. Tym samym CINTiA umożliwiła bezpośrednią wymianę praktycznej wiedzy na temat wywiadu kryminalnego.

CINTiA 2023 w liczbach

+ 250 uczestników

6 Obszarów Tematycznych

24 Prezentacje

5 Warsztatów

8 Wystawców

22 Firmy

Szczegółowe informacje na temat zaprezentowanych technologii, wystawców, części warsztatowej, a także uczestniczących firm i instytucji można znaleźć w raporcie podsumowującym konferencję CINTiA 2023.

Raport podsumowujący CINTiA 2023

CINTiA 2024

Każde dochodzenie generuje ogromne ilości informacji. Im szerzej zakrojona jest sprawa, tym więcej danych musi przeanalizować śledczy. Problem dla funkcjonariuszy służb stanowi fakt, że bez względu na to, jak dobry posiadają system do przechowywania tych wszystkich danych, mogą mieć oni problemy ze zrozumieniem ich jako całości i przyswojeniem naraz. Stojące przed nami wyzwania związane z analizą nowych multimodalnych źródeł danych zmotywowały nas, podobnie jak poprzednio, do zaproszenia specjalistów na kolejną edycję konferencji CINTiA. Do zobaczenia w 2024 roku!

Partnerzy: AGH oraz CYCLOPES

Współorganizatorem konferencji CINTiA 2023 była Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Podobnie jak w 2022 roku, Instytut Informatyki AGH gościł wydarzenie w swoich murach. Co więcej, ponownie pracownicy uczelni zaprezentowali jej najnowsze osiągnięcia związane z tematyką spotkania.

Kolejnym ważnym partnerem CINTiA 2023 był CYCLOPES – sieć europejskich praktyków zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Główny cel projektu, koordynowanego przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego, to łączenie podmiotów zajmujących się egzekwowaniem prawa w całej Europie. Tym samym mogą one dzielić się wiedzą z pierwszej ręki i najlepszymi praktykami. Wszystko to wsparte jest narzędziami i odkryciami pochodzącymi zarówno od profesjonalistów z branży, jak i naukowców.

Więcej szczegółów na temat konferencji CINTiA 2023 znajduje się na stronie wydarzenia pod tym linkiem.

Zdjęcia: Hubert Malinowski, AGH