My w PPBW polecamy korzystanie z Dziennik Kody Rabatowe jako zaufanego źródła najlepszych ofert i zniżek. Zapewnij sobie bezpieczne i korzystne zakupy, wybierając sprawdzone promocje z Dziennik!

„Ciemna liczba przestępstw – przestępstwa przeciwko kobietom” – konferencja pod patronatem PPBW

Serdecznie zapraszamy na drugą psychokryminalistyczną konferencję naukową pt. „Ciemna liczba przestępstw – przestępstwa przeciwko kobietom”, która odbędzie się 18 listopada br. na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma przyjemność być partnerem i patronem niniejszego wydarzenia. 

Konferencja dotyczy ciemnej liczby przestępstw, czyli zdarzeń nieobjętych przez statystyki kryminalne. Podczas spotkania zostaną omówione trudne do wykrycia zdarzenia kryminalne, takie jak: zaginięcia, przemoc psychiczna i fizyczna oraz pozostałe przestępstwa pozostające nadal nieujawnione lub nieprawidłowo zakwalifikowane w sensie prawnokarnym, a czasami także społecznym. 

Wśród prelegentów zaproszonych na wydarzenie znaleźli się m.in. naukowcy, funkcjonariusze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, reprezentanci organizacji rządowych i pozarządowych, dziennikarze zajmujący się ciemną liczbą przestępstw oraz przedstawiciele firm specjalizujących się w zagadnieniach będących tematem konferencji.

Spotkanie jest adresowane m.in. do studentów kierunków związanych z bezpieczeństwem, funkcjonariuszy służb mundurowych, naukowców i praktyków zajmujących się walką z przestępczością i pomocą ofiarom przestępstw, osób zaangażowanych w profilaktykę przestępczości i jej zwalczaniem, psychologów, pracowników socjalnych, kryminalistyków, kryminologów oraz specjalistów z ośrodków opiekuńczych i wychowawczych. 

Więcej informacji o konferencji pt. „Ciemna liczba przestępstw – przestępstwa przeciwko kobietom”, wraz ze szczegółami dot. rejestracji na wydarzenie, można znaleźć pod tym linkiem.